Sport.Goniec.pl > Tenis > Nagły zwrot ws. Igi Świątek. Wycofuje się z prestiżowego turnieju
Karol Osiński
Karol Osiński 12.06.2024 14:37

Nagły zwrot ws. Igi Świątek. Wycofuje się z prestiżowego turnieju

Iga Świątek
Fot. SEBASTIEN DUPUY/AFP/East News

Iga Świątek podjęła zaskakującą decyzję. Zdecydowała o wycofaniu się z turnieju WTA, który wkrótce odbędzie się w Berlinie. Podała powody takiej decyzji.

Krótki sezon Igi Świątek na trawie

Jakiś czas temu włodarze turnieju w Berlinie oficjalnie ogłosili, że Iga Świątek weźmie udział w rozgrywkach. Polka miała potraktować to jako sprawdzian przed zbliżającym się Wimbledonem. Jeszcze kilka dni temu wyrażała wątpliwości, czy taki scenariusz dojdzie do skutku, co tłumaczyła mocno napiętym grafikiem.

 Jeszcze nie wiem, czy zagram. Nie rozmawiamy o takich rzeczach w trakcie turnieju. Nie miałam czasu spytać trenera i teraz nie widzę sensu, bo na pewno będę miała kilka dni wolnego. Pewnie trener już wie, jaka jest decyzja, a ja zobaczę - powiedziała raszynianka w rozmowie z “Przeglądem Sportowym Onet”.

Cały świat mówi o tym, co Probierz "zrobił" podczas meczu. Nagranie to hit

Iga Świątek wycofała się z turnieju w Berlinie

Zawody w stolicy Niemiec zostały zaplanowane na 17 czerwca i potrwają przez sześć dni. Udział w nich zgłosiły najlepsze tenisistki na świecie z Igą Świątek na czele, jednak po dłuższym zastanowieniu najlepsza zawodniczka świata podjęła decyzję o wycofaniu się z rozgrywek, co wytłumaczyła w rozmowie z organizatorami. 

Ze względu na ogólne fizyczne i psychiczne zmęczenie po intensywnych dziewięciu tygodniach niestety muszę wycofać się z turnieju w Berlinie, by odpocząć - ogłosiła Iga Świątek.

Organizatorzy zwrócili się do raszynianki, pisząc: "Będzie nam cię brakowało, do zobaczenia w przyszłości".

ZOBACZ TEŻ: Nietypowa prośba chłopca do Wojciecha Szczęsnego. Nie ukrywał dużego zdziwienia

Iga Świątek zagra w Wimbledonie

Wszystko wskazuje na to, że Polka nie będzie brała udziału w żadnym turnieju na trawie poza Wimbledonem. Najstarsze rozgrywki tenisowe odbędą się w tym roku 1 lipca o potrwają przez kilkanaście kolejnych dni. Dotychczas Polka nie potrafiła dojść dalej niż do ćwierćfinału tych zawodów, a miało to miejsce w zeszłym roku. Wyeliminowała ją wówczas Elina Switolina.