Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nagła śmierć młodego piłkarza. Miał przed sobą całą karierę
Karol Osiński
Karol Osiński 15.06.2024 10:03

Nagła śmierć młodego piłkarza. Miał przed sobą całą karierę

Świeczka
Fot. webandi/pixabay.com

Przekazano tragiczne informacje o śmierci młodego piłkarza popularnego klubu oraz reprezentanta kraju. Media przekazały, co było przyczyną takiego przebiegu zdarzeń. Miał przed sobą jeszcze wiele lat kariery. To absolutny szok dla wszystkich kibiców. 

Nie żyje młody piłkarz

Jak przekazuje RTCG, czyli jeden z największych nadawców telewizyjnych oraz radiowych w Czarnogórze, zmarł Matija Sarkić, 26-letni bramkarz brytyjskiego Millwall oraz reprezentant Czarnogóry. Do tragedii doszło nad ranem w Budvie w jednym z tamtejszych mieszkań. 

Według doniesień dziennikarzy młody piłkarz przebywał w towarzystwie przyjaciół, kiedy w pewnym momencie źle się poczuł i stracił przytomność. Ci natychmiast wezwali karetkę, lecz jego życia nie udało się uratować.

Kompromitacja TVP Sport przed meczem otwarcia Euro. Wściekli kibice regulowali odbiorniki

Matija Sarkić nie żyje

Na miejsce zdarzenia wezwano również funkcjonariuszy policji. Ci szybko przystąpili do badania sprawy, jednak wykluczyli uczestnictwo osób trzecich przy śmierci Matiji Sarkicia, stwierdzając zgon naturalny.

Sarkic poczuł dyskomfort w mieszkaniu w Budvie, jego przyjaciele natychmiast wezwali karetkę, ale niestety nie było już ratunku. Na miejscu jest policja, badane są wszystkie okoliczności, ale najprawdopodobniej jest to śmierć naturalna - zrelacjonowali dziennikarze RTCG.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelnie pobili młodego polskiego piłkarza. Przekazano, co ich czeka w więzieniu

Kariera Matiji Sarkicia

Matija Sarkić zaczął grać w piłkę nożną w akademii brukselskiego Anderlechtu, a następnie od 2015 do 2017 roku był członkiem młodzieżowej drużyny Aston Villi. W klubie z Birmingham pozostał do 2020 roku, był także wypożyczony do Wigan, Stratford i High End Waterlooville, a także do szkockiego Livingston F.C. 

Następnie podpisał kontrakt z Wolverhampton Wolves i był wypożyczony do Shrewsbury, Birmingham City i Stoke. Od 2023 roku z powodzeniem nosił koszulkę Millwall. W reprezentacji Czarnogóry zadebiutował w 2019 roku i wystąpił w jej barwach dziewięć razy.