Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mundial 2022. Śledztwo FIFA po meczu Polska-Meksyk. Poszło o Roberta Lewandowskiego
Piotr Dutka
Piotr Dutka 24.11.2022 08:56

Mundial 2022. Śledztwo FIFA po meczu Polska-Meksyk. Poszło o Roberta Lewandowskiego

ODD ANDERSEN/AFP/East News

Mundial 2022 rozkręcił się na dobre. Szczególną uwagę polskich kibiców przyciągnął wtorkowy mecz kadry Czesława Michniewicza z Meksykiem. Tuż po jego zakończeniu FIFA wszczęła postępowanie przeciwko meksykańskiej federacji. Przyczyną takiego stanu rzeczy było zachowanie tamtejszych kibiców podczas spotkania, a dokładniej obraźliwe przyśpiewki kibiców w czasie meczu z biało-czerwonymi.

Wtorkowy mecz "biało-czerwonych" zapisze się na kartach historii mistrzostw świata, jako jeden z najnudniejszych. Zarówno drużyna Meksyku, jak i ekipa prowadzona przez Czesława Michniewicza nie chciały grać w piłkę, przyjmując niezwykle asekuracyjną postawę, która irytowała fanów na całym świecie.

Jak się okazało, zdecydowanie ciekawsze rzeczy miały miejsce tuż po ostatnim gwizdku sędziego. FIFA poinformowała w oficjalnym komunikacie, że rozpoczęła postępowanie, którego celem będzie zbadanie zachowania meksykańskich kibiców, a konkretnie ich przyśpiewek.

Mundial 2022. FIFA wszczęła oficjalne śledztwo. Kibice Meksyku mogą zostać ukarani

Nie ulega wątpliwości, że podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski z Meksykiem trybuny stadionu 974 zostały zdominowane przez sympatyków z Ameryki Środkowej. Jak się okazało, ich żywiołowość miała również drugą stronę medalu. Sympatycy drużyny prowadzonej przez Tatę Martino rzekomo przesadzili z przyśpiewkami i to właśnie one znajdą się pod lupą FIFA.

- Komitet dyscyplinarny FIFA wszczął postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej za przyśpiewki meksykańskich kibiców podczas meczu Meksyk - Polska rozegranego w ramach mistrzostw świata 22 listopada - brzmi oficjalnym komunikat.

Organizacja nie ujawniła, o które przyśpiewki chodzi, aczkolwiek wiadomo, że chodzi o hasła skandowane przez kibiców z Ameryki Środkowej, tuż po nieudanym strzale z rzutu karnego Roberta Lewandowskiego. 

Obrona strzału kapitana reprezentacji Polski wprowadziła fanów Meksyku w ekstazę, przez co nie mogli oni się powstrzymać przed obraźliwymi przyśpiewkami wymierzonymi w stronę zawodnika FC Barcelony.

W sytuacji, gdy FIFA potwierdzi naruszenie zasad, ukarze ona meksykańską federację. Nie wiadomo jednak w jakim wymiarze.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: FIFA.com