Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 10.08.2022 16:52

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, kibice zaskoczeni

mistrzostwa świata w katarze 2022
Nikku/Xinhua News/East News

Mistrzostwa Świata w Katarze nie odbędą się w planowanym wcześniej terminie. Mimo wielkich planów i dużej precyzji oraz wcześniejszego przekładania imprezy na listopad, zdaje się, że nie wszystko zostało wcześniej odpowiednio przemyślane.

Zmianę terminu rozpoczęcia będzie musiała przegłosować jeszcze FIFA oraz prezydenci sześciu konfederacji piłkarskich z całego świata.

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nagła zmiana terminu, wielki skandal wokół organizacji

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 są jedną z najbardziej kontrowersyjnych imprez piłkarskich ostatniego czasu - wiadomo, że w czasie budowania stadionów ginęli ludzie i nikt nie odpowiedział za ich śmierć. Wątpliwości pojawiają się również w sferze organizacji - mundial już został raz przeniesiony, a jego termin gryzie się mocno z rozgrywkami ligowymi.

Nowym zaproponowanym terminem rozpoczęcia imprezy był 21 listopada 2022 roku. Wtedy mecz otwarcia zagrać miały Holandia i Senegal, a mecz rozpocząłby się o godzinie 11:00. Katar grałby dopiero trzeci z kolei.

Okazało się, że impreza ma zostać jednak przeniesiona. Nowy termin, choć zmieni się nieznacznie, wywołał wielką dyskusję nad całą imprezą i tym, czy ktokolwiek jeszcze panuje nad tym, co dzieje się na miejscu.

Ostatecznie wiadomo, że mundial zacznie się dzień wcześniej - 20, a nie 21 listopada. Wynika to z kwestii meczu otwarcia. Jak donosi argentyński magazyn "Ole", zmiana związana jest z tym, że to gospodarze powinni taki mecz rozegrać. W związki z tym przełożone spotkanie Kataru z Ekwadorem na 20 listopada, na godzinę 20:00.

Zgodę na takie działanie musi jednak wydać jeszcze FIFA i sześć federacji piłkarskich. Wszystko wciąż może odbyć się planowo, ale wydaje się, że przywiązanie do tradycji i katarskie pieniądze wpłyną na decyzję.

Czy to zmieni cokolwiek w grze Polaków? Nie powinno - pozostałe mecze pozostają we wskazanych wcześniej terminach. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra z Meksykiem 22 listopada o 17:00, z Arabią Saudyjską 26 listopada o 14:00 oraz z Argentyną 30 listopada o 20:00.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi: Mundial 2022