Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Mistrz olimpijski szukał młodej Polki. Została odnaleziona. Teraz spełni jej marzenie
Michał Pokorski
Michał Pokorski 06.06.2024 21:21

Mistrz olimpijski szukał młodej Polki. Została odnaleziona. Teraz spełni jej marzenie

Armand Duplantis
fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News/screen X/Memoriał Kamili Skolimowskiej

Armand Duplantis w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował polskich kibiców, o poszukiwaniach fanki z naszego kraju. Siła internetu nie zawiodła także tym razem i młoda Polka została odnaleziona!

Poszukiwana Polka

W środę na oficjalnym koncie Memoriału Kamili Skolimowskiej ogłoszone zostały poszukiwania polskiej fanki. W zamieszczonym filmiku mistrz olimpijski i jedna z największych gwiazd lekkoatletyki - Armand Duplantis prosi użytkowników o pomoc w odnalezieniu jego fanki:

Hej Polsko!

Spróbujmy odnaleźć dziewczynę ze zdjęcia. W zeszłym roku podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie poprosiła o mój numer startowy. 

Media społecznościowe, zróbcie swoje! Pomóżcie nam w poszukiwaniach i wspólnie odnajdźmy fankę ze zdjęcia. Jeśli się uda, przekażę jej mój numer startowy na tegorocznym Memoriale Kamili Skolimowskiej. Mam nadzieję, że się uda! - mówi w materiale Duplantis

 

PZPN potwierdza: będzie minuta ciszy przed meczem Polski z Ukrainą

Poszukiwania zakończone sukcesem

Magia mediów społecznościowych zadziałała jeszcze tego samego dnia. Fanka Duplantisa zgłosiła się do organizatorów w wiadomości prywatnej. 

Ada, bo tak ma na imię młoda fanka, nagrała dla rekordzisty świata specjalny filmik, w którym trzyma zeszłoroczny baner:

Hej Mondo! 

To właśnie mnie szukasz. Jestem bardzo wdzięczna i nie mogę się doczekać, aż cię spotkam. Bardzo ci dziękuję i do zobaczenia w sierpniu! - powiedziała w materiale uśmiechnięta Ada.

Dziewczyna już 25 sierpnia w Chorzowie spotka się z idolem i spełni swoje marzenie!

Wielkie gwiazdy w Polsce

Pod koniec sierpnia Stadion Śląski w Chorzowie po raz kolejny ugości światowe sławy lekkoatletyki. Swoją obecność podczas kolejnej edycji Memoriału Kamili Skolimowskiej potwierdzili już m.in: Armand Duplantis, Yulimar Rojas, Jakob Ingebrigtsen, Natalia Kaczmarek czy Ewa Swoboda. Plejada gwiazd wystąpi na Śląsku już 25 sierpnia 2024 roku.