Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz ma już swojego następcę. To znane nazwisko
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 22.09.2023 22:38

Michał Probierz ma już swojego następcę. To znane nazwisko

Michał Probierz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Probierz ma już swojego następcę. To nazwisko już wcześniej odbijało się szerokim echem w sportowym świecie. Kto zgarnie posadę nowego selekcjonera? Wszystko stało się już jasne.

Michał Probierz potrzebuje następcy?

Michał Probierz został selekcjonerem reprezentacji Polski z wyboru Cezarego Kuleszy. Choć fani początkowo nie byli zachwyceni tą kandydaturą, oczekują teraz na wyniki, by sprawdzić, czy Probierz jest w stanie odczarować kadrę piłkarzy.

W przeciwieństwie do Michała Papszuna, nowy selekcjoner nie był piłkarsko bezrobotny. Probierz opuścił reprezentację U21 i tym samym musiano znaleźć za niego zastępstwo. 

Robert Lewandowski odsunięty od kadry? Michał Probierz stanowczo reaguje

Kto następcą Michała Probierza?

To nazwisko zna wielu kibiców piłki nożnej. Fani Ekstraklasy doskonale pamiętają nowego selekcjonera reprezentacji U21 z meczów ligowych. Adam Majewski, dawny trener Stali Mielec i Stomilu Olsztyn przejmie schedę po Michale Probierzu

W środowisku jest to jednak zaskoczenie. Wydawało się, że kadrę U21 obejmie dotychczasowy szkoleniowiec kadry U20, Miłosz Stępiński. PZPN postanowił zaskoczyć polskich kibiców.

Adam Majewski - kim jest?

Adam Majewski debiutował w Ekstraklasie w 1991 roku. Wtedy był zawodnikiem Wisły Płock. Po swojej przygodzie z Płocku grał również w Lechu Poznań, Legii Warszawa czy Zawiszy Bydgoszcz. 

Do Wisły Płock wrócił, ale już jako asystent trenera. Prowadził później rezerwy klubu, a potem udało mu się znaleźć pracę m.in. w Stali Mielec czy Stomilu Olsztyn. Teraz przed Majewskim ważne zadanie - ma poprowadzić kadrę U21 do mistrzostw Europy. Czy ta sztuka mu się uda?