Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Legenda polskiej piłki w szczerych słowach o Jakubie Błaszczykowskim. "On musi"
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 30.05.2023 21:08

Legenda polskiej piłki w szczerych słowach o Jakubie Błaszczykowskim. "On musi"

Jakub Błaszczykowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Błaszczykowski pożegna się z reprezentacją tak, jak o tym marzył? Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości, jak powinno przebiec zakończenie kariery reprezentacyjnej byłego kapitana. Zdecydował się na parę szczerych słów. 

Jakub Błaszczykowski pożegna się z reprezentacją?

Jakub Błaszczykowski miał według planów pożegnać się z reprezentacją Polski podczas meczu towarzyskiego z Niemcami. Choć nie został powołany, Fernando Santos zapewnił, że do pewnego rodzaju pożegnania z zawodnikiem na pewno dojdzie i możliwe, że będzie zgodne z tradycją. 

Nie wszystkim podobał się pomysł wprowadzenia Błaszczykowskiego na murawę. Dawny numer 16 miał ponad roczną przerwę od gry na boisku po doznanej kontuzji. Niektórzy dziennikarze sugerowali, że mecz z Niemcami nie powinien być miejscem na ostatnie podrygi byłego kapitana w kadrze.

Justyna Kowalczyk zabrała głos na pogrzebie Kacpra Tekielego. Trudno powstrzymać łzy

Jak powinno wyglądać pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego?

Jakub Błaszczykowski miałby zostać pożegnany najpewniej na początku meczu. Według tradycji powinien rozegrać w barwach reprezentacyjnych 16 minut. Zapowiadano również, że może założyć kapitańską opaskę na ten czas. 

Wydaje się jednak, że nie wszystko może pójść dobrze w nawet tak krótkim czasie. 16 minut to spory wycinek meczu i odpowiednie rozegranie tego czasu może być dla polskiej reprezentacji kluczowym sprawdzianem.

Jan Tomaszewski w szczerych słowach o Jakubie Błaszczykowskim

- On musi wziąć udział chociaż w kilku treningach i lekarze się nim zajmą. Jeśli Kuba wytrzyma 16 minut, to ja jestem spokojny o jego grę. A nic się nie stanie, jak po 5-6 minutach powie „przepraszam”. Bo nas interesuje mecz od 16 minuty - twierdził Jan Tomaszewski w rozmowie z “Super Expressem”.

- To jest pożegnanie i jemu się to należy, ale on zadecyduje… Wiadomo, że on wystąpi. A czy wystąpi 16 minut, czy 6 to nie ma znaczenia. Daj Boże te 16 - mówił legendarny piłkarz. Oby miał rację w kontekście nadchodzącego meczu. Starcie Polaków z Niemcami już 16 czerwca. 

Źródło: “Super Express”