Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Kolejny sportowiec w polityce. Będzie startował na prezydenta
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 21.02.2024 23:38

Kolejny sportowiec w polityce. Będzie startował na prezydenta

Marcin Możdżonek
Piotr Molecki/East News

Były siatkarz, Marcin Możdżonek, wyznał w rozmowie z Wirtualną Polską, że będzie kandydował w wyborach na prezydenta Olsztyna. W tym celu wystartuje z własnego komitetu wyborczego. To nie pierwszy sportowiec, który angażuje się w politykę w Polsce.

Niektórzy byli sportowcy zasiadają w Parlamencie

Apoloniusz Tajner, Paweł Papke, Małgorzata Niemczyk to nazwiska, które możemy aktualnie widzieć na liście posłów z mandatem poselskim. Zyskali oni zaufanie wyborców, jednak nie wszystkim się to udawało. Swego czasu sił w tym środowisku próbowali również Tomasz Adamek czy Jan Tomaszewski, jednak bez powodzenia. Ten pierwszy starał się o mandat europosła, drugi - senatora. Udało się jednak Bogdanowi Wencie, czyli m. in. byłemu selekcjonerowi polskiej kadry w piłce ręcznej. Najpierw zasiadał w Parlamencie Europejskim, a aktualnie jest prezydentem Kielc

Marcin Gortat jest już na emeryturze. Niebywałe, ile dostaje pieniędzy

Olsztyn potrzebuje zmian

Możdżonek podał powód swojej kandydatury. Okazuje się, że jest przejęty losami miasta, które, według niego, nie rozwija się w odpowiedni sposób.

Zdecydowałem się kandydować, bo nasze miasto potrzebuje dużej i szybkiej zmiany. Olsztyn nie rozwija się tak, jak inne podobne miasta, ludzie stąd wyjeżdżają, inwestorzy wybierają inne lokalizacje - uzasadnił były siatkarz.

Przyznał on również, że już wcześniej miał propozycje, by dołączyć do istniejących komitetów. Sam jednak nie chciał, by przylgnęła do niego polityczna łatka. Postanowił jednak założyć własny komitet złożony z osób, którym naprawdę zależy na losach Olsztyna.

ZOBACZ TEŻ: Poruszający apel reprezentanta Polski. Zwrócił się do kibiców

Owocna kariera sportowa Możdżonka

Marcin Możdżonek to jeden z najlepszych polskich siatkarzy. W trakcie swojej reprezentacyjnej kariery pomógł zdobyć m. in. złoto w Lidze Światowej w 2012, złoto na Mistrzostwach Europy w 2009 oraz mistrzostwo świata w 2014 roku. Grał w takich klubach, jak Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy Asseco Resovia Rzeszów. Na koncie ma 3 mistrzostwa Polski oraz 5 pucharów kraju.