Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Kamil Stoch nie wystartuje w konkursie w Zakopanem
Maria Glinka
Maria Glinka 12.01.2022 16:53

Kamil Stoch nie wystartuje w konkursie w Zakopanem

Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an
Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de/Imago Sport an

Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie w Zakopanem. Przyczyny rezygnacji z udziału w zawodach zdradził w poruszającym wpisie na Instagramie. Tuż przed treningiem utytułowany skoczek doznał kontuzji.

Zmagania w Zakopanem rozpoczną się już w najbliższy piątek. Konkurs drużynowy zaplanowano na sobotę, a indywidualny - na niedzielę. W żadnym z nich nie zobaczymy Kamila Stocha.

Kamil Stoch nie wystąpi w Zakopanem. Doznał kontuzji

Kamil Stoch miał przerwę w konkursowych zmaganiach. Skoczek wycofał się ze Pucharu Świata, aby szlifować formę przed nadchodzącymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Fani skoków narciarskich liczyli, że zobaczą Kamila Stocha w konkursie w Zakopanem. Jednak w środę 12 stycznia skoczek przekazał, że w trakcie rozgrzewki doznał urazu stawu skokowego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem - czytamy w poście, który Kamil Stoch opublikował na Instagramie.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy od fanów i innych sportowców. "Jeszcze będzie dobrze i pięknie", czytamy w jednym z nich. Szybkiego powrotu do zdrowia życzy skoczkowi m.in. siatkarz Piotr Nowakowski.

Tym samym zamiast 12 polskich skoczków na Wielkiej Krokwi wystartuje tylko 11 biało-czerwonych. Dla Kamila Stocha miały to być pierwsze zawody od konkursu w Innsbrucku, gdy nie przebrnął przez kwalifikacje.

"To nic poważnego". Lekarz zadecydował o wycofaniu Stocha

Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, zdradził w rozmowie z Onet Sport, że uraz Kamila Stocha "to nic poważnego". Z jego informacji wynika, że skoczek źle stanął podczas biegania na treningu. Na początku przekonywał, że Kamil Stoch "będzie mógł startować w weekend".

Jednak wraz z upływem czasu sytuacja była coraz bardziej niepokojąca. Występ Kamila Stocha stanął pod znakiem zapytania, ponieważ w miejscu urazu pojawiła się opuchlizna. Wykonano prześwietlenie. Po badaniu lekarz kadry zadecydował, że Kamil Stoch nie wystąpi w Zakopanem.

Co z igrzyskami? Trener spekuluje

Głos w sprawie kontuzji skoczka zabrał trener kadry Michal Doleżal. - Kości na szczęście są całe, ale ma naciągnięte więzadła - zdradził szkoleniowiec polskich skoczków narciarskich.

Tymczasem już 4 lutego rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, w trakcie których Kamil Stoch miał bronić złotego medalu na dużej skoczni. Wszystko wskazuje na to, że kontuzja nie pokrzyżuje tych planów. - Jest szansa na występ Kamila w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie - oznajmił Michal Doleżal w rozmowie z Onet Sport.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

źródło: Instagram