Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski. Niezwykłe emocje w finale
Karol Osiński 28.04.2024 18:03

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski. Niezwykłe emocje w finale

Mecz Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie

Jastrzębski Węgiel pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie w drugim finałowym meczu fazy play-off PlusLigi i oficjalnie obronił tytuł Mistrza Polski. To czwarty raz w historii jastrzębian, kiedy sięgają po złoty medal.

Wielkie emocje od samego początku meczu

Jastrzębski Węgiel rozegrał trzeci mecz finałowy z Aluronem CMC Wartą Zawiercie zaledwie 18 godzin po zakończeniu drugiego. Wówczas zawiercianie pokonali mistrzów Polski 3:1, wyrównując stan rywalizacji. W finałowym spotkaniu emocje sięgały zenitu już od samego początku.

Siatkarze Marcelo Mendeza zwyciężyli pierwszy set 25:19, a w drugim szybko wyszli na prowadzenie 5:1, co skłoniło szkoleniowca Michała Winiarskiego do poproszenia o czas dla swojej ekipy. Co prawda ich gra dalej pozostawiała wiele do życzenia, jednak przy stanie 12:5 zawiercianie wzięli się za odrabianie strat i doprowadzili do wyniku 12:11.

W końcówce jastrzębianie mieli dwa punkty przewagi i wówczas sprawy w swoje ręce wziął Bartosz Kwolek, który dzięki znakomitym zagrywkom doprowadził do piłki setowej i ostatecznie przyjezdni wyrównali stan rywalizacji.

Nie żyje polski piłkarz. Jest legendą swojego klubu

Spokój Aluronu nie wystarczył

Jednym z kluczowych momentów w trzeciej partii gry był powrót na parkiet Karola Butryna. Siatkarz Aluronu popełnił błąd w pierwszej akcji, jednak szkoleniowiec podniósł go na duchu. Zawiercianie kontynuowali spokojną grę, napędzeni zwycięstwem w drugim secie.

Mimo tego w końcówce trzeciej odsłony gry rozpoczęła się zacięta rywalizacja, która ostatecznie doprowadziła do wyrównania. Znakomitą pracę wykonał Jean Patry, wyprowadzając Jastrzębski Węgiel na prowadzenie 23:22, po czym odpowiedział Butryn. Jednak ostatnie dwie akcje zakończyły się błędami przyjezdnych i przegrali 23:25.

Jastrzębski Węgiel obronił tytuł Mistrza Polski

Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla było na wyciągnięcie ręki, jednak zawodnicy Aluronu nie dawali za wygraną. W związku z dużą intensywnością i ułożeniem terminarza gra siatkarzy obu drużyn obarczona była ogromnym wysiłkiem fizycznym w ostatnim secie. Przy stanie 18:14 Bartosz Kwolek przez krótki czas nie podnosił się z parkietu.

Ostatecznie jastrzębianie wygrali 25:18, zwyciężając mecz i ostatecznie broniąc tytuł Mistrzów Polski. W rywalizacji finałowej padł wynik 2-1 i to czwarty triumf ligowy Jastrzębskiego Węgla w historii. Wcześniej sięgali po niego w latach 2001, 2021 i 2023!