Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Zaskakująca odpowiedź
Jakub Franek
Jakub Franek 12.02.2023 22:20

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Zaskakująca odpowiedź

EN 01504450 0130
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz nadal pozostaje najbardziej rozpoznawalnym skoczkiem narciarskim w historii polskiego sportu. "Orzeł z Wisły" rozpalił pasję do tego sportu wśród wielu rodaków. Nie każdy jednak wie jakie wykształcenie zdobył legendarny skoczek.

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz?

Adam Małysz urodził się 3 grudnia 1977 roku w Wiśle (woj. śląskie). Tam też uczęszczał do Szkoły Podstawowej numer 4 w Głębcach, jednej z dzielnic miasta. Słynny skoczek nie poszedł do liceum, zamiast tego ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową. Zdobył zawód blacharza-dekarza.

Skakał bez matury i dobitnie pokazał, że do osiągania wybitnych wyników sportowych nie była mu ona potrzebna. Egzamin dojrzałości zdał dopiero pod koniec swojej kariery narciarskiej. Zaliczył go dopiero w roku 2010, bez uczęszczania wcześniej do liceum.

Na studia czekał znacznie dłużej. Nasz legendarny sportowiec zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski i Czech bez studiów. Mimo to w końcu zdecydował się na wyższe wykształcenie.

W 2018 zdobył licencjat na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Temat jego pracy brzmiał "Produkt turystyczny i jego promocja na przykładzie miasta Wisły". Dwa lata później obronił pracę magisterską pod tytułem "Nowoczesne metody zarządzania imprezami sportowymi na przykładzie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce". Jak widać, nawet podczas edukacji temat skoków był mu bardzo bliski.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Gazeta Wyborcza, sportswinter.pl

Tagi: Adam Małysz