Sport.Goniec.pl

Polsat

Gala Mistrzów Sportu. Rozżaleni sportowcy przerwali milczenie, sieć zalały gorzkie komentarze

8 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Gala Mistrzów Sportu wywołała spore emocje w sportowym środowisku. Ostateczny układ miejsc spotkał się z falą krytyki ze strony niektórych sportowców, m.in. Pawła Fajdka, który znalazł się na 9. pozycji. Kto jeszcze widział się w pierwszej dziesiątce?

Gala Mistrzów Sportu spotkała się z falą krytyki

Iga Świątek otrzymała tytuł najlepszego sportowca roku, na drugim miejscu znalazł się żużlowiec Bartek Zmarzlik, a na trzecim - Robert Lewandowski. Zdaje się, że to właśnie w kontekście trzeciego miejsca rozbrzmiało najwięcej głosów niezadowolenia w środowisku sportowym, a w szczególności wśród lekkoatletów.

Najwięcej do powiedzenia o całej sprawie miał Paweł Fajdek. Mistrz świata w rzucie młotem był bardzo zniesmaczony 9. pozycją, którą uzyskał mimo wywalczenia już kolejnego z rzędu mistrzostwa w roku 2022.

Wstawił się za nim Marcin Gortat, który stwierdził, że takie osiągnięcia jak te, które udało się zdobyć Fajdkowi, nie powinny przechodzić bez echa. Problem, jak wiadomo, leży o wiele głębiej i związany jest z popularnością części dyscyplin. Dlaczego jednak w Polsce tak dużą estymą cieszą się skoki narciarskie z dość wąską liczbą uczestników, a nie lekkoatletyka, która zbiera wokół siebie o wiele większą liczbę zainteresowanych? Trudno powiedzieć. Tak po prostu jest.

Nie tylko Paweł Fajdek

Swoje trzy grosze w kontekście gali postanowiły wtrącić również inne gwiazdy sportu, które nie załapały się do pierwszej dziesiątki zestawienia.

- Nie ma mnie w TOP 10. Rozczarowani? Ja trochę tak. Dziękuję za Wasze wszystkie głosy. Za rok to razem wygramy - pisała Adrianna Sułek, wieloboistka, która w tym roku walczyła jak lew o dobre rezultaty.

- TOP 10 w tym roku nie dla mnie. Przed wspinaczką jeszcze długa droga, żeby na stałe zagościć w świadomości kibiców. Jako sportowiec zawsze chcę wygrywać, więc moja pierwsza gala będzie gorzkim wspomnieniem - pisała Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas.

Na koniec zwróciła się do Pawła Fajdka i spytała, czy w pierwszej dziesiątce coś się zmienia i czy podają chociaż jajecznicę.

Ta gala mogła potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby pieniądze na sport były lokowane w zupełnie innych rejonach. Czy Robert Lewandowski osiągnął w tym roku coś niezwykłego prócz wyjścia z grupy podczas mundialu? Niekoniecznie, ale jego kibice są mu na tyle wierni, że chętniej głosują. Wiele dyscyplin może tylko pozazdrościć.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Gala Mistrzów Sportu. Tata Igi Świątek niezwykle dumny z córki, padły piękne słowa

  • Gala Mistrzów Sportu. Władimir Kliczko stanowczo zaapelował do polskich sportowców

  • Gala Mistrzów Sportu 2023. Wiemy, kto wygrał. Ogromne zaskoczenie, Robert Lewandowski nie mógł się spodziewać

Tagi:

Podobne artykuły

Tenis

Iga Świątek ma powody do zmartwień? Pokazano najnowszy ranking WTA
Czytaj więcej >

Tenis

Niepokojące wieści w sprawie Igi Świątek. Tenisistka zmartwiła fanów
Czytaj więcej >

Tenis

Rosjanka uderzyła w Igę Światek. Krytyczne słowa pod adresem liderki rankingu WTA
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek zwróciła się z ważnym apelem. Znany tenisista zareagował na słowa Polki
Czytaj więcej >

Tenis

Iga Świątek pochwaliła się drogim gadżetem. Internauci nie mogli oderwać oczu
Czytaj więcej >

Tenis

Hubert Hurkacz w wielkim stylu triumfuje w Marsylii. Finał dla Polaka
Czytaj więcej >
Anna Dymarczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]