Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fernando Santos podjął decyzję. Dwa wielkie powroty do reprezentacji Polski
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 26.05.2023 16:05

Fernando Santos podjął decyzję. Dwa wielkie powroty do reprezentacji Polski

Fernando Santos
Twitter PZPN

Do najbliższych meczów reprezentacji Polski pozostało co prawda jeszcze trochę czasu, ale już teraz do naszych piłkarzy trafiły powołania. Jak informuje Onet, na starcia z Niemcami (16 czerwca) oraz Mołdawią (20 czerwca) trener Fernando Santos powołał dwóch graczy, którzy w marcowych meczach znaleźli się poza kadrą. Szykują się wielkie powroty.

Fernando Santos podjął decyzję

Już 16 czerwca polscy piłkarze zmierzą się w towarzyskim meczu z Niemcami. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. 4 dni później nasza kadra ma zmierzyć się z reprezentacją Mołdawii (20 czerwca w Kiszyniowie) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. 

Pomimo, że trener Biało-Czerwonych Fernando Santos o swoich decyzjach kadrowych na nadchodzące starcia poinformuje we wtorek o godz. 13 podczas konferencji prasowej, to już teraz do niektórych piłkarzy wysłano powołania. Chodzi tu przede wszystkim o graczy występujących za granicą.

Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Wielkie powroty do kadry Polski?

Powołania do niektórych szczęśliwców zostały wysłane już w piątek, 26 maja. Wcześniejsza informacja to wymóg FIFA. Reprezentacje narodowe są zobowiązane do uprzedzenia zagranicznych pracodawców piłkarzy o powołaniach 15 dni przed rozpoczęciem zgrupowania w danym oknie na mecze drużyn narodowych. 

Wśród piłkarzy występujących za granicą powołania otrzymają najprawdopodobniej dwaj gracze, którzy jeszcze niedawno, w meczach z Czechami oraz Albanią byli nieobecni. Chodzi tu o Kamila Glika oraz Grzegorza Krychowiaka. Informację o potencjalnych wielkich powrotach przekazał Onet. O ile ten pierwszy pauzował w marcu z powodu urazu, ten drugi nie znalazł uznania w oczach selekcjonera.

Powrót Jakuba Błaszczykowskiego

Warto przypomnieć, że zbliżające się spotkanie z Niemcami będzie najprawdopodobniej ostatnim w narodowej kadrze Jakuba Błaszczykowskiego. Legendarny gracz rozegrał dla naszej kadry 108 meczów i strzelił 21 goli. Przez długi czas pełnił funkcję kapitana drużyny, jednak wskutek problemów zdrowotnych i po objęciu stanowiska selekcjonera przez Adama Nawałkę stracił opaskę lidera na rzecz Roberta Lewandowskiego

Towarzyski mecz z Niemcami na PGE Narodowym ma być godnym pożegnaniem wielkiego gracza. Z informacji medialnych wynika, że pomimo nieregularnej gry w ostatnich miesiącach, Błaszczykowski otrzyma powołanie od trenera Santosa. 

Źródło: Onet/ Goniec.pl