Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > FC Barcelona z Robertem Lewandowskim kontra Real Madryt. Zacięty bój w piłkarskim starciu gigantów
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 19.03.2023 22:21

JOSEP LAGO/AFP/East News

Trwa jedno z największych widowisk w sportowym świecie. Odwieczna rywalizacja dwóch piłkarskich potęg - FC Barcelony oraz Realu Madryt rozgrzewa fanów na całym świecie. Do przerwy Barcelona z kapitanem reprezentacji Polski na własnym stadionie remisuje z odwiecznym rywalem 1:1. Na razie polski gwiazdor bez błysku.

Odwieczna rywalizacja

Trwa piłkarskie święto dla wszystkich fanów piłki nożnej zarówno w Hiszpanii, jak i na świecie. Mierzą się odwieczni rywale, czyli FC Barcelona oraz Real Madryt. Niedzielny mecz odbywa się w ramach ligi hiszpańskiej i rozgrywany jest na stadionie Camp Nou w Barcelonie.

W pierwszym składzie FC Barcelony, od pierwszej minuty występuje jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, kapitan naszej kadry, Robert Lewandowski. Prestiżowe starcie ma być kolejną okazją naszej gwiazdy do wysokiej formy.

Krzysztof Jackowski zobaczył, co stanie się z polskim miastem. Takie słowa padają rzadko

Wyrównane starcie do przerwy

W niedzielnym starciu, na końcowym triumfie zdecydowanie bardziej zależy Realowi Madryt. Królewscy, którzy przed dzisiejszym starciem tracili aż dziewięć punktów do pozostającej na fotelu lidera hiszpańskiej 1 ligi FC Barcelony, by myśleć jeszcze o jakiejkolwiek walce w końcówce sezonu, muszą dzisiaj wygrać. W przypadku porażki w El Clasico (tak zwane są starcia obu drużyn), Madrytczycy oddaliliby się od odwiecznego rywala aż na 12 punktów, a myśl o obronie mistrzowskiego tytułu stałaby się w zasadzie nierealna.

Niedzielne starcie stoi na niezwykle wysokim poziomie. W 9 minucie na czoło wysunął się Real Madryt, który po samobójczym trafieniu Ronalda Araujo prowadził 0:1! Tuż przed przerwą gospodarzom udało się jednak wyrównać. Precyzyjnym strzałem popisał się Sergi Roberto. Do przerwy 1:1!

Robert Lewandowski dotychczas rozgrywa dość “dyskretne” spotkanie. Polski kapitan czeka na swoją okazję do pokonania bramkarza Realu.

Robert Lewandowski daleki od optymalnej formy

Robert Lewandowski w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo przeciętną dyspozycję. Świadczy o tym dorobek bramkowy polskiego napastnika. 3 bramki w 8 meczach to z pewnością niezadowalające statystyki dla tak klasowego zawodnika.

Reprezentant Polski ma jednak problemy nie tylko ze skutecznością. Szwankują u niego również inne elementy gry. O przełamanie Robert Lewandowski chciał pokusić się w niedzielnym hicie LaLigi. FC Barcelona mierzyła się na wyjeździe z Athletic Bilbao.