Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Euro 2024. Potężne zamieszanie tuż przed meczem Polaków. Media aż huczą
Michał Pokorski
Michał Pokorski 15.06.2024 18:03

Euro 2024. Potężne zamieszanie tuż przed meczem Polaków. Media aż huczą

Robert Lewandowski
fot. PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS/AGENCJA SE/East News/ MAGO/Sven Sonntag/Imago Sport and News/East News

Ogromne zamieszanie przed pierwszym meczem Polaków na Euro 2024. Turniej w Niemczech, delikatnie mówiąc, nie zachwyca obecnie pod względem organizacji. Tym razem na problemy narzekają dziennikarze. Najnowszy system od UEFA ma być… wadliwy.

Problemy organizacyjne Euro 2024

Siedemnaste Mistrzostwa Europy w piłce nożnej organizują po raz trzeci w historii Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi mają sporo problemów już na początku turnieju. Najpierw na stan murawy skarżyli się Szwajcarzy, następnie Duńczycy zaprotestowali m.in. w sprawie pracy służb ochroniarskich. Na kłopoty natrafili także Polacy. Stan nawierzchni na stadionie w Hamburgu uniemożliwił naszym piłkarzom przeprowadzenie treningu przedmeczowego. Teraz do niezadowolonych z organizacji mistrzostw dołączyli dziennikarze…

Polscy sędziowie VAR wkroczyli do akcji w meczu Węgry - Szwajcaria. Decyzja mogła być jedna

Chaos w strefie medialnej

Jak podaje Tomasz Brożek z Interia Sport, ogromne problemy na miejscu mają również dziennikarze. Według jego relacji przedstawiciele mediów często nie mogą odebrać swoich akredytacji meczowych, np. z powodu posiadania drugiego imienia, które nie zostało podane we wniosku. Rygorystycznie do spraw podchodzą również sami organizatorzy, którzy podważają nawet dokumenty tożsamości wysłanników mediów. 

Oprócz problemów z akredytacjami, zamieszanie wzbudził także nowy system dla mediów od UEFA. Na specjalnie przygotowanym portalu, przedstawiciele mediów dwa dni przed meczem rezerwują sobie miejsce na trybunie medialnej. Niestety, plan który miał oszczędzić dziennikarzom nerwów, tylko ich przysporzył. Program notorycznie się zawiesza, bardzo utrudniając tym samym pracę mediów. Na kłopoty skarżą się również redaktorzy z Polski, którzy już jutro zintensyfikują pracę, podczas meczu Biało-Czerwonych z Holandią.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy uratowali bramkę na Euro 2024

Trwa Euro 2024

Euro 2024 ruszyło pełną parą. Spotkanie otwarcia turnieju wygrali wczoraj Niemcy, deklasując Szkotów 5:1. W drugim meczu mistrzostw Europy Szwajcaria zwyciężyła z Węgrami 3:1. W sobotni wieczór na kibiców czeka jeszcze hitowe starcie Hiszpanów z Chorwatami, a także pojedynek Włoch z Albanią. Reprezentacja Polski rozpocznie mistrzostwa Europy 16 czerwca, pojedynkiem z Holendrami. Następnymi rywalami Polaków będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (25.06).