Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Polscy sędziowie VAR wkroczyli do akcji w meczu Węgry - Szwajcaria. Decyzja mogła być jedna
Michał Pokorski
Michał Pokorski 15.06.2024 15:49

Polscy sędziowie VAR wkroczyli do akcji w meczu Węgry - Szwajcaria. Decyzja mogła być jedna

Węgry - Szwajcaria
fot. screen X/ TVP Sport/ screen X/@amedex1

W czasie spotkania Węgrów ze Szwajcarami w ramach Euro 2024, sędzia główny podjął kontrowersyjną decyzję po jednej z akcji. Na szczęście, w porę akcję bramkową przeanalizował zespół VAR, z Polakami w roli głównej. Czujne oko polskich sędziów uratowało gola dla Szwajcarów.

Błąd Węgrów i sędziego

W 12 minucie spotkania Kwadwo Duah zdobył bramkę dla Szwajcarii po błędzie węgierskiej obrony. Sędzia boczny momentalnie podniósł chorągiewkę, a sędzia główny odgwizdał spalonego. 

W powtórkach wideo wyraźnie widoczne było, że 27-latek ghańskiego pochodzenia wybiegł jednak zza linii obrony. Polscy sędziowie w wozie VAR nie zawiedli i poprawili arbitra!

Sceny na treningu reprezentacji Polski. Probierz nagle wypalił do Piątka, bezcenna reakcja

Polscy sędziowie podjęli dobrą decyzję w meczu Szwajcaria - Węgry

Sędziowie VAR z Tomaszem Kwiatkowskim i Bartoszem Frankowskim na czele przeanalizowali sytuację w powtórkach. 

Zespół momentalnie podjął decyzję o poprawieniu arbitra - spalonego jednak nie było! Dzięki Polakom bramka została uznana, a Szwajcarzy świętowali prowadzenie w meczu. 

Trwa Euro 2024 w Niemczech

Euro 2024 trwa w najlepsze. Spotkanie otwarcia turnieju wygrali wczoraj Niemcy, deklasując Szkotów 5:1. W drugim meczu mistrzostw Europy Szwajcaria prowadzi z Węgrami już 2:0. W sobotni wieczór na kibiców czeka jeszcze starcie Hiszpanów z Chorwatami, a także pojedynek Włoch z Albanią.