Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Ekspert ocenił występy Szczęsnego, Lewandowskiego i Krychowiaka. Stać ich na więcej?
Irmina Jach
Irmina Jach 04.12.2022 22:25

Ekspert ocenił występy Szczęsnego, Lewandowskiego i Krychowiaka. Stać ich na więcej?

Szczęsny Lewandowski Krychowiak
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Łukasz Gikiewicz, polski napastnik grający w jordańskim klubie Al-Faisaly Amman, w programie portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty "Prosto z mistrzostw" ocenił grę biało-czerwonych podczas dzisiejszego spotkania z Francuzami. Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak nie mają powodów do dumy.

Polska po raz pierwszy od 36 lat wyszła z fazy grupowej Mistrzostw Świata. W niedzielę biało-czerwoni spotkali się na katarskim stadionie z Francuzami. To, że kadra raczej nie wygra z obecnymi mistrzami świata, było raczej przesądzone. Fani mieli jednak nadzieję, że polscy piłkarze pokażą, że potrafią grać w piłkę. Nie zawiedli się.

Ataki dużą liczbą zawodników, wysoki pressing i dobre sytuacje po ciekawych akcjach kilka razy wprowadziły widzów zgromadzonych przed telewizorami w euforię. Na osłodę porażki kibice otrzymali honorowego gola Roberta Lewandowskiego. Co o grze reprezentantów naszego kraju myślą fachowcy?

Biało-czerwoni nie pokazali klasy? Ekspert ostro o Grzegorzu Krychowiaku

Łukasz Gikiewicz w programie "Prosto z mistrzostw" portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty przyznał zawodnikom oceny w skali od jednego do dziesięciu, szczególnie skupiając się na gwiazdach naszej kadry - Robercie Lewandowskim, Wojciechu Szczęsnym i Grzegorzu Krychowiaku. Jak im poszło?

Ekspert portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty najpierw zajął się Wojciechem Szczęsnym, który w ostatnich dniach został okrzyknięty jedyną nadzieją biało-czerwonych. - Oceniłem na 6. Nie ma jakiejś wielkiej pracy, nie wybronił. To, co musiało wpaść, wpadło. Mieliśmy szczęście w pierwszej połowie - stwierdził piłkarz. Nieco boleśniej oberwało się Grzegorzowi Krychowiakowi, który ostatnio wyraźnie nie ma dobrej passy.

- Chowa się, nie pokazuje się do gry. Od piłki do piłki - przecież to jest defensywny pomocnik. [...] Statysta. [...] Żeby nie było strat, żeby nie było w statystykach zaznaczone, że "próbowałem do przodu, a straciłem piłkę" - argumentowali eksperci portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty, dodając, że Grzegorz Krychowiak nie przynosi kadrze ani korzyści, ani strat. Pomocnik otrzymał tym samym ocenę 4/10.

Robert Lewandowski został oceniony na sześć w dziesięciostopniowej skali. - Rzut karny mu poprawił ocenę. Myślę, że Robert przyjechał po bramkę na mundialu. Ale czy dźwignął zespół jako lider? Ja bym od niego wymagał jeszcze więcej - stwierdził Łukasz Gikiewicz w programie "Prosto z mistrzostw" portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty. Słuszna krytyka?

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty