Sport.Goniec.pl > Tenis > Dramaturgia w meczu Igi Świątek. Emocje do samego końca gry
Filip Wilkiewicz 30.04.2024 15:45

Dramaturgia w meczu Igi Świątek. Emocje do samego końca gry

Iga Swiątek

Nieprawdopodobny mecz z udziałem Igi Świątek. Liderka światowego rankingu WTA wygrała z Beatriz Haddad Maią po zaciętym meczu i awansowała do półfinału turnieju w Madrycie. Polka potrzebowała ponad dwóch godzin do pokonania rywalki z Brazylii.

Rywalizacja z Brazylijką

Przeciwniczką Igi Świątek w drodze do półfinału była Beatriz Haddad Maia. Brazylijka przyjechała do Madrytu w bardzo dobrej dyspozycji i w świetnym stylu dotarła do ćwierćfinału. 27-latka pokonała wszystkie swoje rywalki, nie tracąc przy tym ani jednego seta.

Pojedynek Świątek z Haddad Maią był czwartym w historii starciem między obiema tenisistkami. Ostatni mecz z udziałem Polki i Brazylijki odbył się podczas zeszłorocznej rywalizacji w półfinale French Open. Liderka światowego rankingu pokonała wówczas swoją starszą rywalkę po emocjonującym tie-breaku. Dla Świątek było to drugie zwycięstwo w karierze z Haddad Maią.

Hubert Hurkacz bezradny. W pewnym momencie nie wytrzymał. Rakieta poleciała Bayern Monachium - Real Madryt. Gdzie i o której oglądać starcie gigantów w Lidze Mistrzów?

Kryzys Świątek w pierwszym secie

Świątek dobrze weszła w mecz i wyszła w pewnym momencie na prowadzenie aż 4:1 w gemach. Haddad Maia nie dawała za wygraną i zaczęła się rozkręcać, zdobywając kolejne punkty i odrabiając straty do reprezentantki Polski. Iga była wyraźnie sfrustrowana i popełniła kilka niepotrzebnych błędów. Po kilkunastu minutach Brazylijka doprowadziła do wyrównania 4:4. Niestety, Haddad Maia wykorzystała moment kryzysu u Świątek i wyszła na prowadzenie, którego już nie oddała do końca pierwszego seta. Brazylijka wygrała 6:4, po niesamowitym powrocie z początku spotkania.

Liderka rankingu WTA wróciła do gry w drugim secie, gdzie od samego początku widać było jej skupienie i duże umiejętności. Świątek nie pozwoliła Brazylijce zdobyć ani jednego gema i wygrała drugą partię 6:0. Do rozstrzygnięcia losów tej rywalizacji potrzebny był trzeci, decydujący set.

Decydujący set i awans do półfinału

Iga Świątek przejęła inicjatywę w decydującej partii i objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. 22-latka uniemożliwiła swojej rywalce nawiązanie równej walki i zwyciężyła 4:6, 6:0, 6:2.

Przeciwniczką Świątek w półfinale turnieju w Madrycie będzie zwyciężczyni pojedynku między Madison Keys, a Ons Jabeur. Amerykanka zmierzy się z reprezentantką Tunezji we wtorkowy wieczór o godzinie 20:00. Obecność Keys w ćwierćfinale była sporym zaskoczeniem dla kibiców, ponieważ 29-latka wyeliminowała z turnieju jedną z faworytek turnieju - Coco Gauff.