Sport.Goniec.pl > Tenis > Zabawna wpadka Igi Świątek na konferencji prasowej. "Oj, przepraszam"
Filip Wilkiewicz 30.04.2024 11:12

Zabawna wpadka Igi Świątek na konferencji prasowej. "Oj, przepraszam"

Iga Świątek jest niewątpliwie w dobrym humorze po kapitalnym zwycięstwie w 1/8 finału WTA 1000 w Madrycie. Liderka światowego rankingu wzięła udział w pomeczowej konferencji prasowej, gdzie Polka zaliczyła małą wpadkę. Zabawna sytuacja została szybko wyjaśniona przez 22-letnią tenisistkę.

Dominacja w 1/8 finału

Iga Świątek rozegrała w poniedziałek swój mecz w 1/8 finału turnieju w Madrycie. Liderka rankingu WTA zmierzyła się z Sarą Sorribes Tormo, która chciała sprawić niespodziankę i wyeliminować Polkę z rywalizacji.

Reprezentantka Hiszpanii sprawiła Świątek małe kłopoty na początku pierwszego seta, jednak to nie wystarczyło na to, aby wyjść zwycięsko z tego starcia. Świątek złapała swój rytm i zwyciężyła w pierwszym secie 6:1. Druga partia była już kompletną dominacją ze strony Igi, która nie dała żadnych szans swojej rywalce i zakończyła mecz bez utraty gema w drugim secie. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:2, a Polka w pełni zasłużenie awansowała do ćwierćfinału.

Fenomenalna Iga Świątek. Totalna dominacja w drugim secie

Zabawna sytuacja na konferencji prasowej

Po zakończonym spotkaniu z Sarą Sorribes Tormo, reprezentantka Polski odpowiadała na pytania dziennikarzy w trakcie oficjalnej konferencji prasowej. Świątek była pytana o swoje odczucia po zwycięskim meczu oraz o przygotowania do kolejnej potyczki na kortach w Madrycie.

W trakcie spotkania z mediami doszło do zabawnej sytuacji z udziałem Świątek. Po sali rozbiegł się dźwięk telefonu 22-latki, która szybko się zreflektowała i wyciszyła urządzenie mobilne. Wpadka polskiej tenisistki rozbawiła dziennikarzy, a ona sama z uśmiechem na ustach wytłumaczyła się ze swojej pomyłki.

Oj, przepraszam. O mój Boże. Całe szczęście, że telefon nie zadzwonił podczas meczu. To był budzik. Nie wiem, nawet kiedy go ustawiłam. Jakoś dwa dni temu - mówiła Świątek

Ćwierćfinałowe starcie

Iga Świątek stoi przed dużą szansą na awans do półfinału turnieju w Madrycie. Reprezentantka Polski zmierzy się w ćwierćfinale z Beatriz Haddad Maią. Zawodniczka z Brazylii dotarła do tej fazy turnieju po zwycięstwach z Sarą Errani, Emmą Navarro i Marią Sakkari. Ćwierćfinałowe starcie z udziałem Igi Światek odbędzie się w poniedziałek 30 kwietnia (dziś). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30. Transmisja z tego meczu odbędzie się w Canal+ Sport 2.

O tej samej godzinie na korcie w Madrycie ma pojawić się Hubert Hurkacz, który rozegra swój mecz ćwierćfinałowy w turnieju mężczyzn. Przeciwnikiem “Hubiego” będzie Taylor Fritz. Pojedynek z udziałem Hurkacza zostanie pokazany na antenie Polsatu Sport 1.