Sport.Goniec.pl > Tenis > Fenomenalna Iga Świątek. Totalna dominacja w drugim secie
Filip Wilkiewicz 29.04.2024 13:49

Fenomenalna Iga Świątek. Totalna dominacja w drugim secie

Iga Świątek po raz kolejny pokazała swoją klasę i zwyciężyła w 1/8 finału zmagań w Madrycie. Polka pokonała Sarę Sorribes Tormo 6:1, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000. Kolejną przeciwniczką 22-latki w drodze po trofeum będzie Beatriz Haddad Maia.

Droga Igi do 1/8 finału

Iga Świątek przyjechała do Madrytu w roli faworytki i udowodniła to w pierwszych dwóch meczach turnieju. 22-latka najpierw zwyciężyła z Wang Xiy (6:1, 6:4), a następnie pokonała Soranę Cirstea (6:1, 6:1). Liderka światowego rankingu WTA nie miała większych trudności w obu pojedynkach i zakwalifikowała się do 1/8 finału.

Tam czekała na nią reprezentantka Hiszpanii - Sara Sorribes Tormo. 27-latka trzykrotnie mierzyła się w przeszłości z Igą Świątek, jednak za każdym razem musiała uznać wyższość Polki. W drodze do 1/8 finału Sorribes Tormo pokonała Bernardę Pere, Elinę Svitolinę i Victorię Azarenkę.

Iga Świątek mówi wprost. Polka wskazała, co ma wpływ na jej formę

Pojedynek z Hiszpanką

Sorribes Tormo dobrze rozpoczęła mecz i wyszła na prowadzenie, wykorzystując błędy Igi Świątek, Już na początku trzeciego gemu Polka miała na swoim koncie siedem niewymuszonych błędów. Mimo początkowych problemów Świątek złapała swój rytm i przeszła do zdecydowanego ataku.

Polka wyszła na prowadzenie i konsekwentnie zdobywała kolejne punkty. Po dobrym początku w wykonaniu Sorribes Tormo pozostało jedynie wspomnienie. Hiszpanka nie była w stanie “urwać” więcej niż jednego gema i przegrała pierwszy set 6:1.

Awans do ćwierćfinału

Drugi set Polka rozegrała koncertowo. Świątek nie dała szans swojej rywalce i kompletnie zdominowała ją na korcie. Liderka rankingu WTA zakończyła rywalizację w drugiej partii bez straty punktu i zwyciężyła 6:0. Mecz trwał zaledwie godzinę i osiem minut.

Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Madrycie i rozpoczyna przygotowania do starcia z kolejną przeciwniczką. Rywalką Polki w drodze do półfinału będzie Beatriz Haddad Maia. Reprezentantka Brazylii dotarła do ćwierćfinału po zwycięstwie z wyżej notowaną Marią Sakkari (6:4, 6:4).