Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. Polscy kibice ponownie zachwycili świat
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 21.06.2024 18:55

Czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. Polscy kibice ponownie zachwycili świat

kibice
Fot. Screen TVP1 (21.06.2024)

Poruszające sceny na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Polacy zajęli grubo połowę miejsc w obiekcie. Kibiców Biało-Czerwonych jest nie tylko więcej niż w czasie starcie z Holandią. Wiadomo już, że padł absolutny rekord na dużych imprezach piłkarskich. Polacy mają się czym pochwalić.

Ten dzień przejdzie do historii. Poruszający widok na meczu Polska-Austria

Takiej sytuacji jeszcze nigdy nie było. Dotychczas, nie licząc Euro 2012, nie zanotowano większego wyjazdu polskich kibiców. Mowa zarówno o meczach mistrzostw świata, jak i Europy. Kibice przebili swoje wyczyny nie tylko z meczu z Holandią w Hamburgu, ale także historycznie duże wyjazdy z początku XXI wieku.

Jechali z Austriakami w jednym pociągu. Nagle się zaczęło, nagranie robi wielką furorę

Polacy zachwycili świat. Takich scen nie było od 2006 roku

Ogromną obecnością polskich kibiców charakteryzował się mecz otwierający mundial w Niemczech w 2006 roku. W oddalonym znacznie dalej od Berlina, Gelsenkirchen, reprezentacja Polski zmierzyła się z Ekwadorem. Na miejsce przyjechały wówczas tłumy. Do zaskakującego wydarzenia w tym kontekście doszło także cztery lata temu.

ZOBACZ: Była 9. minuta, gdy Polacy otrzymali mocny cios. Cały kraj nagle wstrzymał oddech

Padł rekord podczas meczu Polska-Austria

W 2002 roku kibice, mniej licznie, ale z wielkimi nadziejami obserwowali Polaków po trwającym aż 16 lat okresie posuchy. Występ w dalekiej Korei Południowej był pierwszą okazją od 1986 roku, kiedy Polacy walczyli na mundialu w Meksyku. Nie ma żadnych wątpliwości, że widok z dzisiejszego starciu Polaków z Austriakami przejdzie do historii.