Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Czarne chmury nad PRIME MMA 8. Gala może się nie odbyć
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 29.03.2024 16:44

Czarne chmury nad PRIME MMA 8. Gala może się nie odbyć

PRIME SHOW MMA
Fot. Wikimedia Commos/Prime MMA/CC BY-SA 4.0

Na sobotę 13 kwietnia zaplanowana jest ósma gala PRIME SHOW MMA, która ma nosić nazwę Zadyma 2.0. Federacja, której włodarzem jest Kasjusz “Don Kasjo” Życiński, zaplanowała na tę edycję Igrzyska Gladiatorów, w których wziąć udział miał m. in. Łukasz “Kamerzysta” Wawrzyniak. Wszystko jednak się komplikuje, ponieważ Arena Gorzów, na której ma się odbyć gala, nie chce gościć u siebie osoby, która ma na koncie wyrok sądowy.

Arena Gorzów nie podpisze umowy, jeżeli "Kamerzysta" zawalczy na gali

Władze Areny Gorzów jakiś czas temu wysłały pismo do federacji PRIME SHOW MMA, w którym to wyraziły swoje stanowisko wobec ewentualnego uczestnictwa Łukasza “Kamerzysty” Wawrzyniaka na gali 13 kwietnia. W wiadomości czytamy, że w przypadku udziału byłego kompana Kruszwila w wydarzeniu, gorzowska hala widowiskowo-sportowa nie podpisze umowy z organizacją

Po konsultacjach z działem prawnym wysłaliśmy pismo do organizatora gali PRIME MMA z prośbą o wycofanie “Kamerzysty” z uczestnictwa w imprezie. Nie chodzi tutaj o dyskryminację, bo każda osoba zasługuje na drugą szansę. Jednak są pewne skandaliczne zachowania, których nie chcemy wspierać jako spółka miejska podlegająca pod Urząd Miasta Gorzowa. Jeżeli federacja nie wycofa tej osoby, to nie podpiszemy umowy. Organizator gali, na ten moment ma tylko rezerwację Areny Gorzów, na sobotę 13 kwietnia, nie doszło jeszcze do podpisania umowy cywilno-prawnej na organizację tego wydarzenia w hali widowiskowo-sportowej – mówi Kinga Krasicka, rzecznik prasowy Areny Gorzów (via gorzowianin.com)

 

Ewa Piątkowska weźmie udział w absurdalnej walce. W ringu zmierzy się z mężczyzną Prime MMA: Adam Soroko nie pojawił się na ceremonii otwarcia. Walka stoi pod znakiem zapytania

Kto za "Kamerzystę" w Igrzyskach Gladiatorów? Daro Lew ma pomysł

“Daro Lew”, czyli Dariusz Kaźmierczuk to jeden z najstarszych zawodników freak fightów w Polsce. Na najbliższej gali PRIME SHOW MMA 8 zawalczy on z Michałem “Bagietą” Gorzelańczykiem. Ostatnio “Daro Lew” zaproponował rozwiązanie w przypadku, gdyby Wawrzyniak jednak został odsunięty od uczestnictwa na wydarzeniu w Gorzowie. Wskazuje na inną charakterystyczną postać z internetu, Bonusa BGC.

ZOBACZ: Prime MMA. Ziemowit Kossakowski wyniesiony na noszach

"Kamerzysta", czyli mroczna postać świata freak fightów

Łukasz “Kamerzysta” Wawrzyniak wybił się dzięki kanałowi Lorda Kruszwila na YouTube. Z czasem założył swój własny profil na tej platformie i nagrywał m. in. challenge, zapraszając inne osoby. W 2021 roku pojawił się na jego kanale film, w którym to pewien 18-letni mężczyzna wykonuje rozkazy “Kamerzysty”. Bohater odcinka miał chociażby wskakiwać do szamba, jeść kocie odchody czy rozbijać cegły na swojej głowie. Jak się okazało, mężczyzna był niepełnosprawny, przez co Łukasz Wawrzyniak został później zamknięty w areszcie na pół roku. Postawiono mu wtedy zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na jej stan psychiczny. Wyszedł za kaucją, jednak w październiku 2022 roku został skazany w innej sprawie. Miał on uderzyć bez powodu 66-letniego mężczyznę, przez co na sprawcę nałożono 6 miesięcy ograniczenia wolności. W ciągu najbliższego pół roku miał wykonywać 30 godzin prac społecznych każdego miesiąca.