Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Co dalej z karierą Marciniaka? Ekspert wskazał, czego powinien unikać
Irmina Jach
Irmina Jach 20.12.2022 17:03

Co dalej z karierą Marciniaka? Ekspert wskazał, czego powinien unikać

Szymon Marciniak
Rex Features/East News

Szymon Marciniak w ostatnich dniach cieszy się uwielbieniem i popularnością. Czy mundial otworzy mu jednak drogę do dalszych sukcesów? Ekspert marketingu sportowego Tomasz Redwan w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty powiedział, na co - jego zdaniem - powinien uważać utalentowany polski sędzia.

Szymon Marciniak po finale mundialu w Katarze ma szansę na kolejne spektakularne sukcesy. Specjaliści uważają, że pierwszym krokiem zdolnego 41-latka powinno być rozpoczęcie budowy marki osobistej. Od czego powinien zacząć polski sędzia?

Szymon Marciniak stanie się legendą?

- Na to pytanie powinien sam sobie odpowiedzieć Szymon Marciniak, ponieważ on wie, jakie są jego cele życiowe, jaki ma system wartości, kim chciałby być. Pamiętajmy, że to jest bardzo młody człowiek, on ma dopiero 41 lat, całe poważne, dorosłe życie jest przed nim - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty Tomasz Redwan.

Najważniejsze pozostaje jednak to, czego oczekuje Szymon Marciniak. - My często narzucamy ludziom ochotę do tego, aby kreowali oni swój wizerunek, a oni wcale tego nie chcą. Między posiadaniem wizerunku a kreowaniem go jest ogromna przepaść. Tylko ludzie, którzy chcą kreować swój wizerunek, mogą to zrobić - dodaje ekspert marketingu sportowego.

Zdaniem rozmówcy WP Sportowe Fakty Szymon Marciniak powinien zastanowić się nad swoją przyszłością samodzielnie lub korzystając z pomocy zaufanych osób. - Z całą pewnością patrząc na Szymona Marciniaka można wyczuć, że w tym człowieku drzemie potencjał. On ma osobowość, poczucie humoru, jest bystry, inteligentny, zna języki, cóż więcej potrzeba? A poza tym jest sławny - stwierdził Tomasz Redwan, dodając, że 41-latek "z pewnością powinien wystrzegać się taniej popularności, taniego poklasku".

- Powinien dobrze dobierać partnerów, wybierać poprawnie kanały, w których chce funkcjonować, ale i także poprowadzić dobrze swoje media społecznościowe, bez których dzisiaj absolutnie nie da się wykreować wizerunku. Dobrze by było, gdyby stał się liderem opinii. Nie tylko na boisku, ale również w życiu codziennym - podsumował ekspert dla portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty