Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Celebracja Jastrzębskiego Węgla. Reprezentant Polski wyjawił szczegóły
Filip Wilkiewicz 29.04.2024 08:29

Celebracja Jastrzębskiego Węgla. Reprezentant Polski wyjawił szczegóły

Tomasz Fornal

Jastrzębski Węgiel zwyciężył w decydującym starciu finałowym i obronił tytuł Mistrza Polski. Podopieczni Marcelo Mendeza pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1 po emocjonującym meczu. Triumfatorzy mogli rozpocząć świętowanie, a ich plany na najbliższy czas ujawnił jeden z głównych bohaterów historycznego sukcesu.

Drugie mistrzostwo z rzędu

Trzeci mecz serii finałowej został rozegrany niecałe 18 godzin po zakończeniu drugiego starcia, w którym doszło do kontrowersji z udziałem sędziów. Jastrzębianie byli wściekli i przełożyli swoją sportową złość na boisko, gdzie od samego początku decydującego meczu byli pewni siebie i skoncentrowani na swojej grze.

Po pierwszych dwóch setach był remis. Kibice byli świadkami zaciętej rywalizacji, jednak w trakcie trzeciego seta podopieczni Marcelo Mendeza wzięli sprawy w swoje ręce. Najpierw wyszli na prowadzenie 2:1, a następnie przypieczętowali zwycięstwo w decydującym, czwartym secie, który zakończył się wynikiem 25:18. Jastrzębianie pokonali Wartę Zawiercie i mogli świętować swoje drugie mistrzostwo z rzędu.

Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski. Niezwykłe emocje w finale

Kulisy celebracji drużyny

Jednym z autorów sukcesów Jastrzębskiego Węgla był Tomasz Fornal. Przyjmujący reprezentacji Polski nie ukrywał swojej radości i dumy z wielkiego sukcesu drużyny z Jastrzębia. W pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport 26-latek zdradził, w jaki sposób będzie celebrował mistrzostwo wraz z kolegami z drużyny.

Trochę poświętujemy. Rafał zorganizował grilla, mieliśmy mieć go w sobotę, ale trochę się to przedłużyło. Cieszę się, że będziemy mogli zjeść kiełbaskę, krupnioka, jak to na Śląsku mówią. Na pewno wypić piwo czy drinka i cieszyć się z tego sukcesu, bo jest on ogromny dla tego klubu - wyznał Fornal

Plan na najbliższe tygodnie

Siatkarz Jastrzębskiego Węgla podsumował osiągnięcie swojej drużyny i stwierdził, że ich wyczyn jest czymś wyjątkowym dla historii klubu.

Jest to ogromny sukces dla klubu. W ciągu czterech lat zdobywamy trzecie mistrzostwo, jest z czego się cieszyć - ocenił

Tomasz Fornal przekazał również informacje na temat planu na najbliższych kilka tygodni. 26-latek zdradził, że odpoczynek po zdobyciu mistrzostwa Polski nie potrwa długo. Wielkimi krokami zbliża się inauguracja igrzysk olimpijskich w Paryżu, na których reprezentacja Polski ponownie będzie faworytem do zdobycia złotego medalu.

My tak naprawdę dostajemy jeden dzień wolnego i za dwa widzimy się na siłowni. Przed nami jeszcze jeden cel do zrealizowania w tym roku i mam nadzieję, że nam się to uda - zakończył