Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Sir Susa Perugia mistrzem Włoch. Wielkie show Wilfredo Leona
Karol Osiński 28.04.2024 22:22

Sir Susa Perugia mistrzem Włoch. Wielkie show Wilfredo Leona

Mecz Monza - Sir Susa Perugia

Sir Susa Vim Perugia została mistrzem włoskiej SuperLegi. Drużyna, w której składzie grają m.in. Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon sięgnęła po tytuł mistrzowski po raz drugi w historii. W ostatnim finałowym meczu przeciwko Monzie prawdziwe show pokazał drugi z wymienionych reprezentantów Polski.

Droga Sir Safety Vim Perugii do finału SuperLegi

Tegoroczne zmagania o zwycięstwo mistrzostwa Włoch były niezwykle emocjonujące. Siatkarze Sir Safety Vim Perugii awansowali do fazy play-off z drugiego miejsca w fazie zasadniczej sezonu i nie byli stawiani w roli faworytów do ostatecznego triumfu.

W ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną Verony i zwyciężyli wszystkie trzy pojedynki. W półfinale było im trudniej, ponieważ drużyna Milano stawiła im opór w drugim meczu, lecz pozostałe trzy przegrała. W finale czekało na nich starcie z Monzą, które przyniosło równie wiele emocji.

Nie żyje polski piłkarz. Jest legendą swojego klubu

Sir Safety Vim Perugia mistrzem Włoch

Zarówno Perugia, jak i Monza triumfowały w meczach, które rozgrywane były na ich halach. W niedzielę drużyny zmierzyły się w Monzie i to miejscowa drużyna pierwsza wyszła na prowadzenie, zwyciężając pierwszego seta 25:19. W drugim było bardzo blisko podwyższenia prowadzenia, ponieważ wygrywali już czterema punktami, ale to siatkarze z Perugii powiedzieli ostatnie słowo i wygrali 25:23.

Trzeci set był najbardziej emocjonującym. Wygrała go drużyna z Polakami w składzie, ale nie było im łatwo. Siatkarze Monzy obronili cztery piłki setowe, lecz i tak musieli uznać wyższość przeciwników, którzy zwyciężyli 27:25. Set numer cztery również dostarczył wielu emocji, ale drużyna Semeniuka i Leona wygrała 25:20, pieczętując mistrzostwo Włoch.

Show Wilfredo Leona w finale SuperLegi

W ostatnim meczu wielkiego finału SuperLegi prawdziwy popis siatkarski dał Wilfredo Leon. Polski siatkarz i kapitan Sir Safety Vim Perugii zdobył aż 25 punktów zaliczając 62 proc. skuteczność w ataku. Do tego wywalczył jeden punkt po bloku i jeden po asie serwisowym. Co istotne, to jego atak przypieczętował mistrzostwo Włoch.

To drugi tytuł ekipy z Perugii w historii. Po raz pierwszy sięgnęli po niego w sezonie 2017/2018.