Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Była 1. minuta meczu. Wisła Kraków dawno tak nie zaskoczyła kibiców
Michał Pokorski
Michał Pokorski 11.07.2024 20:57

Była 1. minuta meczu. Wisła Kraków dawno tak nie zaskoczyła kibiców

Wisła Kraków

Wisła Kraków rozpoczęła eliminacje Ligi Europy w nieprawdopodobnym stylu. Biała Gwiazda otworzyła wynik spotkania z kosowskim klubem, już w pierwszej minucie meczu. Sceny przy Reymonta 20.

Wisła Kraków walczy o Ligę Europy

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, Wisła Kraków mierzy się z KF Llapi Podujevo. Biała Gwiazda po wygraniu Pucharu Polski, zapewniła sobie prawo do walki o europejskie puchary. Podopieczni Jarosława Królewskiego w szalonym meczu, pokonali ówcześnie Pogoń Szczecin 2:1 po dogrywce.

Klub z Kosowa jeszcze nigdy nie przeszedł pierwszego etapu eliminacji, również tym razem, fatalnie rozpoczął swoje zmagania.

TVP podjęła decyzję ws. Dariusza Szpakowskiego. Kibice są wściekli

Wymarzone otwarcie Wisły Kraków

W pierwszej minucie meczu, po wrzucie z autu, piłka została posłana w pole karne rywali. Do futbolówki dopadł Igor Sapała, który precyzyjnym strzałem prawą nogą, zdobył bramkę (1:0). Wisła Kraków wraca do europejskich pucharów z fantastycznym golem! Nieprawdopodobne otwarcie Białej Gwiazdy.

Kim są rywale Białej Gwiazdy?

Llapi Podujeve to klub z długimi tradycjami piłkarskimi, aktualny wicemistrz rodzimej ligi. Drużyna została założona w 1932 roku i od początków istnienia, grała w jugosławiańskich rozgrywkach. W składzie bałkańskiej ekipy znajdziemy obywateli Kosowa, a także Amerykanów czy Niemców. Piłkarze z Podujeva jeszcze nigdy nie przeszli pierwszego etapu eliminacji europejskich pucharów.