Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Bolesna kontuzja polskiego piłkarza, padł na murawę. Dramatyczne doniesienia
Michał Pokorski
Michał Pokorski 28.10.2024 13:12

Bolesna kontuzja polskiego piłkarza, padł na murawę. Dramatyczne doniesienia

Kownacki

W poniedziałkowy poranek kraj obiegły fatalne informacje. We wczorajszym meczu jeden z reprezentantów Polski doznał makabrycznej kontuzji. Piłkarz padł nieprzytomny na murawę!

Dramatyczna kontuzja reprezentanta Polski

W emocjonującym meczu 2. Bundesligi Fortuna Düsseldorf zmierzyła się na własnym stadionie z FC Kaiserslautern. Spotkanie przyniosło kibicom mnóstwo pięknych goli, ponieważ obie drużyny nieustannie wymieniały się ciosami, a rezultat pozostawał niepewny aż do ostatnich minut. Ostatecznie to goście triumfowali, wygrywając 4:3 w widowiskowym stylu.

W podstawowym składzie Fortuny wystąpił reprezentant Polski - Dawid Kownacki, który od początku był niezwykle aktywny na boisku. Niestety, w 38. minucie doszło do dramatycznego momentu, który zmroził krew w żyłach zarówno kibicom na trybunach, jak i widzom przed telewizorami. Kownacki, w wyniku pechowego zderzenia, padł na murawę, tracąc przytomność!

Trudno uwierzyć, jak Francuzi ocenili Lewandowskiego. Wbili Polakowi szpilę, wszystko tuż po El Clasico

Dawid Kownacki stracił przytomność

Pod koniec pierwszej połowy drużyna Kownackiego wykonywała rzut rożny pod bramką rywali. Do dośrodkowanej piłki wyskoczył Dawid Kownacki, który niestety został brutalnie sfaulowany przez bramkarza przeciwników. Julian Krahl chciał wypiąstkować piłkę, ale zamiast tego trafił prosto w twarz Dawida Kownackiego (akcja rozpoczyna się w 35. sekundzie materiału).

Reprezentant Polski momentalnie stracił przytomność i padł na murawę. Niestety, bezwładnie spadł na źle ułożoną nogę i najprawdopodobniej doznał w niej urazu. Według nieoficjalnych ustaleń, piłkarz ma wstrząśnienie mózgu, złamane żebro i kontuzjowane kolano. Jego trener w ostatniej rozmowie przekazał również zatrważające wieści:

Dawid doznał wielu obrażeń. Mówimy nie tylko o uderzeniu w głowę, ale całkowitej utracie przytomności. Nie pamiętał, co się stało. Nie pamiętał, że dostaliśmy rzut karny, nie pamiętał, że rozmawiałem z nim, gdy został zmieniony – powiedział szkoleniowiec cytowany przez portal liga-zwei.de.

Co ze zdrowiem Dawida Kownackiego?

Jak poinformowały media klubowe, Dawid Kownacki przejdzie dzisiaj szczegółowe badania, w tym tomografię komputerową głowy. Wyniki tego badania pozwolą lekarzom precyzyjniej ocenić zakres obrażeń i zadecydować o dalszym leczeniu. Na ten moment szczegóły urazu są nadal niejasne, ale wszystko wskazuje na to, że kontuzja jest poważna i zmusi polskiego napastnika do przerwy w grze na dłuższy czas.