Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Barcelona demoluje rywali 7:0. Lewandowski znowu strzela
Krzysztof Górski
Krzysztof Górski 31.08.2024 19:06

Barcelona demoluje rywali 7:0. Lewandowski znowu strzela

Robert Lewandowski zanotował kolejne trafienie w barwach FC Barcelony. Napastnik reprezentacji Polski popisał się piękną bramką w meczu z Realem Valladolid, która dała mu prowadzenie w wyścigu o koronę króla strzelców.

Lewandowski w świetnej formie

W sobotę FC Barcelona podejmowała na swoim stadionie Real Valladolid w ramach czwartej kolejki ligi hiszpańskiej. Katalończycy podchodzili do spotkania jako liderzy tabeli po serii trzech zwycięstw. Poprzednio pokonywali takie zespoły jak Athletic Bilbao, Valencia i Rayo Vallecano.

Początek obecnego sezonu jest bardzo dobry dla Roberta Lewandowskiego. Jeszcze przed spotkaniem z Valladolid Polak miał na koncie trzy bramki, co dało mu prowadzenie w tabeli króla strzelców. Podczas sobotniego spotkania na Camp Nou nasz napastnik udowodnił, że jego forma jest rewelacyjna.

Robert Lewandowski z dubletem w meczu przeciwko AC Milan. Polak zachwycił kibiców

Kolejna bramka Roberta Lewandowskiego

FC Barcelona otworzyła wynik meczu już w 20. minucie pierwszej połowy, kiedy do bramką z obrębu pola karnego popisał się Raphinha. Zaledwie 4. minuty później padł kolejny gol, a jego autorem był nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Polak obsłużony znakomitym podaniem przez Lamine'a Yamala, wykorzystał sytuację sam na sam i strzałem w krótki róg pewnie pokonał bramkarza.

FC Barcelona na szczycie tabeli

Zobacz: Lewandowski dodał jedno zdjęcie i się zaczęło, w sieci zawrzało. Polacy nie mieli litości

Jeszcze w pierwszej połowie Jules Kounde podwyższył wynik spotkania na 3:0. Po przerwie Katalończycy kontynuowali znęcanie się na ekipie z Valladolid, a kolejnymi trafieniami popisał się Raphinha, który zdobył w tym meczu hat-tricka, oraz Dani Olmo i Ferran Torres. Ostatecznie Barcelona wygrała aż 7:0.

Kolejne zwycięstwo umocniło FC Barcelonę w tabeli ligi hiszpańskiej, która po czterech meczach ma komplet 12 punktów. Za nimi na podium znajduje się Villarreal i Celta Vigo. Real Madryt, obrońca ubiegłorocznego tytułu, po trzech kolejkach ma zaledwie 5 oczek. Kolejne spotkanie Królewscy rozegrają już jutro, a ich przeciwnikami będzie Real Betis.