Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Znalazł się na ustach wszystkich
Karol Osiński 24.04.2024 08:10

Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu. Znalazł się na ustach wszystkich

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik został bohaterem Juventusu w półfinałowym meczu Pucharu Włoch przeciwko Lazio. Polak pojawił się na boisku w końcówce spotkania i strzelił gola decydującego o awansie do finału. Mecz wygrali zawodnicy z Rzymu 2:1, jednak dzięki wynikowi z pierwszego spotkania wynik dwumeczu stoi po stronie piłkarzy Starej Damy.

Trudne początki Juventusu w meczu z Lazio

Juventus podchodził do rewanżowego pojedynku z Lazio zmotywowany zwycięstwem 2:1 przed własną publicznością. Zarówno Wojciech Szczęsny, jak i Arkadiusz Milik rozpoczęli mecz w Rzymie na ławce rezerwowych, ale nie miało to związku z kontuzjami, a decyzją trenera Massimiliano Allegriego.

Początek rewanżu nie układał się po myśli Starej Damy. Gospodarze szybko nakreślili swoją przewagę ofensywną, której zmagania znalazły rozwiązanie w 12. minucie. Wówczas Rzymianie wykonywali rzut rożny, po którym niekryty Taty Castellanos strzelił gola głową, dając prowadzenie swojej ekipie.

Absurdalna sytuacja podczas derbów. To się mogło skończyć tragedią

Finał uciekał Juventusowi

Rzymianie nie zamierzali poprzestawać na tej bramce i szli po pełną pulę, jednak to Juventus był bliższy zdobycia gola, który dałby im wyrównanie. W 23. minucie Dusan Vlahović miał doskonałą sytuację, by strzelić na 1:1, lecz fatalnie chybił. Do końca pierwszej odsłony meczu nie padła już żadna bramka, choć w ostatniej minucie Perin wykazał się znakomitą interwencją.

Druga połowa rozpoczęła się jeszcze gorzej dla zawodników z Turynu. W 49. minucie Lazio przeprowadziło kontrę, po której Taty Castellanos znakomicie wyprzedził defensywę Starej Damy i strzałem nogą drugi raz trafił do siatki, dając swojej drużynie wyrównanie wyniku dwumeczu

Arkadiusz Milik bohaterem Juventusu

W kolejnych minutach to Juventus dominował i rzucił się do zaciekłych ataków. Przez długi czas nie przynosiły one efektu, a na dziesięć minut przed końcem meczu Massimiliano Allegri zdecydował się na przeprowadzenie zmian ofensywnych, wprowadzając na boisko m.in. Arkadiusza Milika.

Polak okazał się bohaterem Starej Damy, wykorzystując przecinające pole karne podanie od Timothy'ego Weaha i pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości

Po utraconym golu Lazio przejęło ofensywną inicjatywę, jednak do ostatniego gwizdka nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Zwyciężyli mecz 2:1, ale dzięki bramce Polaka wynik dwumeczu wynosił 3:2 dla Juventusu i to oni zagrają w finale Pucharu Włoch. Ich przeciwnikami będzie zwycięzca dwumeczu Atalanta - Fiorentina. Po pierwszym meczu ekipa z Florencji prowadzi 1:0.