Sport.Goniec.pl

Adam Małysz zdradził, co myśli o Dawidzie Kubackim. Znamienne słowa

29 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie był sprawdzianem zarówno dla polskich zawodników, jak i dla trenera Thomasa Thurnbichlera. Prezes PZN Adam Małysz w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty zabrał głos na temat współpracy z nowym szkoleniowcem oraz ocenił formę Dawida Kubackiego.

Adam Małysz w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty nie ukrywał, że pokłada ogromne nadzieje w Dawidzie Kubackim, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. - Jest doświadczonym zawodnikiem i wie, jak wygrywać Turniej Czterech Skoczni. Ta wiedza bardzo mu się przyda, bo w tym roku presja na pewno będzie spora i choćby z tego powodu nie będzie to proste zadanie. Podoba mi się jednak jego postawa, bo on doskonale wie, że nie może dodatkowo pobudzać się przed tymi zawodami i lepiej potraktować to wyzwanie jak kolejny konkurs Pucharu Świat - ocenił były mistrz z Wisły.

Małysz o Kubackim: "Był królem lata, a teraz ma szansę zostać królem i lata, i zimy"

Adam Małysz dodawał, że Dawid Kubacki ma "ogromną szansę na kolejne sukcesy". Nie bez znaczenia jest fakt, że skoczek narciarski utrzymuje fenomenalną formę przez cały sezon. - Do tej pory był królem lata, a teraz ma szansę zostać królem i lata, i zimy. Naprawdę jestem zupełnie spokojny o jego dyspozycję i nie boję się żadnego załamania formy - oceniał.

Prezes PZN jest przekonany, że duży wkład w doskonałą formę Dawida Kubackiego ma nowy trener Thomas Thurnbichler. - Obaj od początku wiedzieli, co trzeba zmienić i konsekwentnie do tego dążyli. Nie bez znaczenia były treningi w tunelu aerodynamicznym, które pozwoliły Dawidowi na wypracowanie optymalnej pozycji. Zawodnik w to uwierzył i bardzo szybko zobaczył pierwsze efekty - czytamy na łamach portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Adam Małysz przypomniał, że "dążenie do ideału to w skokach narciarskich zadanie na każdy etap kariery", więc "warto zmieniać ćwiczenia, bo potem to pomaga w trakcie konkursów". - Tym bardziej że u Dawida wcale nie trzeba było wymyślać niczego nowego, a po prostu wrócić do najlepszych wzorców z przeszłości. Jego sylwetka w czasie lotu robi wrażenie i widać, że to element wypracowany na wielu treningach - dodawał dla WP Sportowe Fakty.

Z wypowiedzi mistrza z Wisły wynika, że pierwsze negatywne oceny i pesymistyczne nastawienie skoczków wobec Thomasa Thurnbichlera było mylne, a metody szkoleniowca mogą przynieść kadrze wymierne korzyści. Świadczy o tym skład czwartkowego podium, na którym znaleźli się Piotr Żyła i Dawid Kubacki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Szymon Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Cały świat jest zachwycony Polakiem

  • Jane Ahonen po latach ujawnił kulisy rywalizacji z Małyszem. "Polacy grozili mi śmiercią"

  • Skandaliczne słowa Krychowiaka. "Co za bezczelność"

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty

Tagi:

Podobne artykuły

Skoki Narciarskie

Dawid Kubacki czuwa przy żonie. Skoczek chce z nią spełnić piękne marzenie
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Poruszające słowa sołtysa z rodzinnej miejscowości Dawida Kubackiego. Chodzi o jego żonę
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Znamy skład Polaków na zawody PŚ w Lahti
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Sąsiedzi Dawida Kubackiego wspierają jego rodzinę. Wznoszą się modlitwy, wzruszające słowa
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił się do Dawida Kubackiego i jego małżonki. "Kościół ogarnia Was modlitwą"
Czytaj więcej >

Skoki Narciarskie

To dzieje się na profilu Marty Kubackiej. Niesamowity widok, trudno powstrzymać łzy
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]