Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cezary Kulesza dodał zdjęcie z nowym selekcjonerem. Podpis mówi wszystko, wyjątkowe słowa
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 23.01.2023 21:13

Cezary Kulesza dodał zdjęcie z nowym selekcjonerem. Podpis mówi wszystko, wyjątkowe słowa

kulesza santos
Beata Zawadzka/East News / Cezary Kulesza

Na wtorek 24 stycznia przewidziana jest konferencja prasowa, na której zaprezentowany zostanie nowy selekcjoner reprezentacji Polski. W przeddzień tego wydarzenia prezes PZPN Cezary Kulesza opublikował na Twitterze wyjątkowe zdjęcie, demaskujące jego wybór, tym samym ucinając trwające od kilku tygodni przewidywania polskich kibiców, związane z postacią następcy Czesława Michniewicza.

Fernando Santos nowym trenerem polskiej kadry. "Do zobaczenia na PGE Narodowym"

Od początku 2023 roku trwały spekulacje dotyczące posady selekcjonera reprezentacji Polski. Media dzieliły się kolejnymi informacjami o potencjalnych nazwiskach, błędnie sugerując, że szkoleniowcem miałby rzekomo zostać np. Paulo Bento czy Vladimir Petkovic.

Obecnie wszystko wydaję się już jasne. Po tym, jak mogliśmy oglądać zdjęcia byłego trenera reprezentacji Portugalii na lotnisku w Warszawie, nadszedł czas na niemal oficjalne potwierdzenie wyboru przez Cezarego Kuleszę.

- Do zobaczenia jutro na konferencji na PGE Narodowym - oznajmił prezes PZPN.

Pierwszym sprawdzianem dla następcy Czesława Michniewicza będą eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w 2024 roku, za naszą zachodnią granicą. Polacy rozpoczną zmagania pod koniec marca, a ich pierwszymi przeciwnikami będą Czechy oraz Albania.

Doświadczenie Fernando Santosa w pracy z innymi reprezentacjami

Portugalczyk od 2010 roku miał styczność z prowadzeniem reprezentacji narodowych. Przez cztery lata był szkoleniowcem kadry Grecji, awansując z nią na odbywające się w Polsce i na Ukrainie Euro 2012.

Następnie, święcąc liczne sukcesy, przez osiem lat dowodził reprezentacją Portugalii, na czele z Cristiano Ronaldo. W 2016 roku prowadzona pod jego wodzą drużyna została Mistrzem Europy. Dwa lata później zdobył także ze swoimi piłkarzami Ligę Narodów UEFA.

Brak satysfakcjonującego federację portugalską wyniku, na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata, odbywających się w Katarze, poskutkował zwolnieniem trenera. Przypomnijmy, że Portugalia zakończyła swój udział w tym turnieju na ćwierćfinale, przegrywając sensacyjnie z reprezentacją Maroka.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: twitter.com/CezaryKulesza