Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wracały z medalami do domu, gdy doszło do dramatu. Srebrne medalistki ucierpiały w wypadku
Michał Pokorski
Michał Pokorski 14.08.2024 14:16

USA

Igrzyska olimpijskie zakończyły się w zeszłym tygodniu, ale wielu wciąż odczuwa ich następstwa, na jaw wychodzą także nowe fakty. Jak się okazuje wicemistrzynie olimpijskie miały poważny wypadek samochodowy. Zdjęcia mrożą krew w żyłach, a sportowcy życzą powrotu do zdrowia.

Igrzyska olimpijskie dobiegły końca

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu dobiegły końca. W ramach najważniejszej imprezy czterolecia zostało rozegranych aż 329 konkurencji, w 32 dyscyplinach sportu. W stolicy Francji wystartowało łącznie 10 500 sportowców.

Reprezentacja Polski liczyła w tym roku 210 sportowców. Biało-czerwone barwy reprezentowało 113 kobiet i 97 mężczyzn. Nasza kadra była najliczniejsza w historii, ale nie zobaczyliśmy najwięcej medali. Ostatecznie Polacy zdobyli 10 podiów i zajęli 42. pozycję w klasyfikacji ogólnej.

Medalowy wyścig wygrało USA, które wywalczyło aż 126 medali, w tym 40 złotych. Wynik Stanów Zjednoczonych to efekt ciężkiej pracy i działania tysięcy osób. Jedno z podiów wywalczyły siatkarki pod wodzą Karcha Kiraly'ego. Amerykanki imponowały formą, ale w finale uległy kapitalnym Włoszkom 0:3. Niestety, tuż po finale reprezentantki USA miały poważny wypadek samochodowy.

Trener Realu dostał pytanie o Polskę i się zaczęło. Jego odpowiedź słyszał cały świat

Wicemistrzynie olimpijskie miały wypadek samochodowy

Dwie reprezentantki USA miały wypadek samochodowy. Jordan Larson-Burbach i Micha Hancock wracały do domu taksówką, kiedy nagle kierowca wjechał w słup. Przed siatkarkami teraz kilkutygodniowa przerwa i rehabilitacja. Na całe szczęście, ich obrażenia najprawdopodobniej nie są poważne. Jak przekazała Hanckok na Instagramie:

Mój kierowca Ubera uderzył w słup w drodze do hotelu po wieczorze spędzonym z drużyną. Na szczęście była ze mną Jordan, która zaopiekowała się mną. Wszystko dzieje się szybko. Dbajcie o siebie i bliskich - napisała w relacji.

Reprezentantki USA to mistrzynie igrzysk olimpijskich

Amerykanki nie zawodzą na mistrzowskich imprezach. Reprezentacja USA kobiet staje na olimpijskim podium nieprzerwanie od 2008 roku. W tym czasie siatkarki zdobyły trzy srebrne, jeden brązowy i jeden złoty medal igrzysk. Oprócz tego, w 2014 roku zostały mistrzyniami świata, kiedy to w finale pokonały Chinki 3:1. MVP ówczesnego turnieju została przyjmująca - Kimberly Hill.