Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wilfredo Leon pobił kolejny rekord. Wielkie osiągnięcie, niewielu się to udało
Anna Dymarczyk 06.09.2023 14:58

Wilfredo Leon pobił kolejny rekord. Wielkie osiągnięcie, niewielu się to udało

Wilfredo Leon
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wilfredo Leon może być z siebie dumny. Po raz kolejny udało mu się pobić rekord i wyrównać swoje dawne osiągnięcie. Polscy kibice byli dumni, tym bardziej, że wcześniej podobnym zagraniem popisał się Holender Nimir Abdel-Aziz, niedługo pozostał jednak na pierwszym miejscu listy rekordzistów.

Polska - Dania. Ważny mecz Polaków, drugi set jak bajka

Polska wygrała pewnie z Danią 3:0 w przedostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Nasi siatkarze mieli problemy w I secie, gdzie na prowadzenie wyszli dopiero przy końcu partii, ale w II pokazali swoją dominację, zwyciężając 25:9 i pobijając swój rekord najwyższej wygranej podczas imprezy mistrzowskiej.

Z osobnego rekordu mógł za to cieszyć się Wilfredo Leon. Polski przyjmujący popisał się doskonałą zagrywką i pobił niedawne osiągnięcie Nimira Abdela-Aziza.

Adam Małysz nie mógł odmówić. Postanowił pokrzepić uczniów

Wilfredo Leon z nowym rekordem

Wilfredo Leon mógł cieszyć się z nowego rekordu już w pierwszym secie spotkania przeciwko Duńczykom. W trudnej sytuacji zaserwował z prędkością 138 km/h, tym samym zapisując się w annałach mistrzostw Europy.

Zaledwie parę dni wcześniej podobnym osiągnięciem w meczu Polska - Holandia mógł pochwalić się Nimir Abdel-Aziz, który zaserwował przeciw Biało-Czerwonym z prędkością 137 km/h. Wilfredo Leon, pozbawiając go pierwszego miejsca na liście, wyrównał swoje osiągnięcie z 2020 roku.

Polska - Czarnogóra. Ostatni mecz w grupie

Ostatni grupowy mecz Polaków zostanie rozegrany przeciwko drużynie z Czarnogóry. Wielu kibiców uznaje zwycięstwo przeciwko zespołowi z Bałkanów za pewnik. Biało-Czerwoni będą musieli jednak pozostać w pełnym skupieniu.

Mecz Polska - Czarnogóra rozpocznie się o godzinie 17:00. Transmisja w TVP Sport i na kanałach sportowych telewizji Polsat. Oby siatkarzom udało zdobyć się ostatnie trzy punkty i pewnie wyjść na pierwszym miejscu z grupy.