Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Wielkie wyróżnienia dla polskich siatkarzy po zdobytym złocie. Pojawiły się spore zaskoczenia
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 23.07.2023 22:35

Wielkie wyróżnienia dla polskich siatkarzy po zdobytym złocie. Pojawiły się spore zaskoczenia

Paweł Zatorski
Polsat Sport

Trudno, żeby stało się inaczej - podium drużyny marzeń zapełniło się gwiazdami z Polski. Niektóre wybory okazały się jednak zaskakujące i być może nawet kontrowersyjne. Komu przypadły indywidualne nagrody?

Polska ze złotem w finale Ligi Narodów

Polska w wielkim stylu pokonała Stany Zjednoczone w finale Ligi Narodów. Mecz tylko miejscami wyglądał niepokojąco dla podopiecznych Nikoli Grbicia, ale pewnie zwyciężyli 3:1, pokazując dominację w III i IV secie. 

To pierwsze złoto Polski w Lidze Narodów (w Lidze Światowej również polska reprezentacja zdobyła złota i to również po meczu ze Stanami Zjednoczonymi). Co za piękna historia.

"Królowe życia". Cztery jego partnerki nie żyją. Jego obecna dziewczyna jest 30 lat młodsza

Polska ze złotem Ligi Narodów. Nagrody indywidualne

Nagrody indywidualne przypadły w większości polskim zawodnikom, w czym nie ma niczego dziwnego - zazwyczaj to właśnie zwycięzcy turnieju zgarniają najwięcej miejsc w drużynie marzeń. 

Wśród szczęśliwców znaleźli się Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski i Łukasz Kaczmarek, który zagrał dwa fenomenalne mecze w decydującej fazie turnieju. To jednak nie było wszystko.

Polska ze złotem Ligi Narodów. Kto z tytułem MVP?

Kto został MVP całego turnieju? Zazwyczaj był nim najlepszy atakujący lub przyjmujący. Tym razem jednak Liga Narodów spróbowała pójść w innym kierunku i ogłosiła najlepszym zawodnikiem turnieju… Pawła Zatorskiego grającego na pozycji libero. 

Zdawało się, że Zatorski nie radził sobie doskonale podczas tego turnieju, a jednak to właśnie on został wyróżniony. Zapewne statystyki pokazywały więcej niż gołe oko w czasie meczów. Wszystkim nagrodzonym Polakom (i nie tylko) należą się szczere gratulacje. 

Tagi: VNL Siatkówka