Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wiadomo, dlaczego Lewandowski zaczął mecz na ławce. Probierz wszystko wyjaśnił
Bartosz Nawrocki 15.10.2024 22:53

Wiadomo, dlaczego Lewandowski zaczął mecz na ławce. Probierz wszystko wyjaśnił

Michał Probierz i Robert Lewandowski

Selekcjoner Michał Probierz podał, na nieco ponad godzinę przed rozpoczęciem spotkania z Chorwacją skład reprezentacji Polski. Oczom kibiców od razu ukazał się brak Roberta Lewandowskiego. Michał Probierz wyjaśnił jednak przyczyny takiej decyzji.

Polska - Chorwacja. Probierz zdecydował, Lewandowski na ławce

Po poprzednim przegranym meczu Polaków z Portugalią 1:3, Michał Probierz dokonał pewnych zmian w składzie na spotkanie z Chorwacją. Wcześniej wiadomo było już, że dojdzie do zmiany w bramce. Zamiast Łukasza Skorupskiego wystąpi Marcin Bułka. Ponadto, z powodów zdrowotnych zgrupowanie musieli opuścić Sebastian Walukiewicz i Jakub Piotrowski. Z racji, że obrońca był podstawowym zawodnikiem, jego miejsce, siłą rzeczy, zajmie Jakub Kiwior.

Najbardziej jednak kibiców zaskoczyła absencja Roberta Lewandowskiego. Selekcjoner Biało-Czerwonych postanowił usadzić naszego kapitana na ławce rezerwowych. Oto cały skład Polaków na starcie z Chorwacją:

Marcin Bułka - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Jakub Moder - Jakub Kamiński, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Kacper Urbański, Nicola Zalewski - Karol Świderski.

Dramat Polaka w meczu z Niemcami. Na boisku pojawili się medycy, skończył na noszach Chorwaci bez ogródek o Polakach przed meczem. Nie mieli litości, kibice będą wściekli

Wiadomo, dlaczego Lewandowski nie grał w pierwszym składzie

O powodach posadzenia Roberta Lewandowskiego na ławce rezerwowych w meczu z Chorwacją opowiedział sam Michał Probierz w przedmeczowej rozmowie z Mają Strzelczyk. Najpierw selekcjoner został zapytany o aktualny stan zdrowia polskich piłkarzy.

Jeśli chodzi o infekcje, to żadnych nie ma w zespole. Zdawaliśmy sobie sprawę, że może się tak wydarzyć, dlatego rozważaliśmy się nad dowołaniem kogoś. Wiedzieliśmy, że nie chcemy kogoś brać tak po prostu - powiedział Probierz.

Selekcjoner przyznał za chwilę, dlaczego piłkarz FC Barcelony zaczął spotkanie z Chorwacją na ławce. Bowiem zmaga się on z lekkim urazem.

Lekki uraz ma Robert, cieszymy się, że pozostali zawodnicy są zdrowi - zakomunikował Mai Strzelczyk Probierz.

Więcej informacji dostarczył dziennikarz Meczyków, Tomasz Włodarczyk. Według niego, była to wspólna decyzja napastnika i trenera.

To wspólna decyzja selekcjonera i kapitana. Wchodzi tu pewnego rodzaju zarządzanie siłami Lewandowskiego - powiedział na kanale Meczyków na YouTube.

ZOBACZ: Polacy próbowali się otrząsnąć, a wtedy na Narodowym pojawili się oni. Kibice byli zachwyceni

Robert Lewandowski pojawił się na boisku

Starcie Polski z Chorwacją w pierwszej połowie przebiegało w naprawdę szalony sposób. Najpierw gol Piotra Zielińskiego i prowadzenie Biało-Czerwonych, by niespełna 20 minut później przegrywać 1:3. Pod koniec tej odsłony bramkę kontaktową trafił Nicola Zalewski i z rezultatem 2:3 zawodnicy zeszli na przerwę.

W drugiej połowie Michał Probierz zdecydował się wprowadzić Roberta Lewandowskiego. W 62. minucie zastąpił Karola Świderskiego. Już 6 minut później zaliczył asystę przy trafieniu Sebastiana Szymańskiego, dzięki czemu Biało-Czerwoni ustalili wynik spotkania na 3:3.