Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Dramat Polaka w meczu z Niemcami. Na boisku pojawili się medycy, skończył na noszach
Bartosz Nawrocki 15.10.2024 20:27

Polska u21

Nie tylko pierwsza reprezentacja Polski rozgrywała dziś swój mecz. Ważne spotkanie toczyło się również w ramach eliminacji do mistrzostw Europy u21, gdzie naprzeciwko Biało-Czerwonym stanęli Niemcy. Pod koniec starcia doszło do dramatu, niestety z udziałem młodzieżowca naszej kadry.

Polak z golem na miano "stadionów świata". Ważny remis Polaków u21

Wtedy, gdy kibice czekali na rozpoczęcie spotkania Polski z Chorwacją na PGE Narodowym, na stadionie Widzewa Łódź toczyło się starcie Polski u21 z Niemcami u21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. To ekipy, które są najlepsze w swojej grupie. Polacy walczyli o jak najlepszą pozycję w rankingu drużyn z drugiego miejsca, ponieważ na pierwszą lokatę nie było już miejsc. Młodzi Niemcy mieli 4 punkty przewagi, a odbyte dzisiaj spotkanie było ostatnim w fazie grupowej.

Początek meczu nie był najlepszy dla naszych zawodników. Już w 3. minucie do siatki Kacpra Tobiasza trafił Tresoldi. W 17. minucie wyrównał Dominik Marczuk, jednak remis długo się nie utrzymał. Po pół godzinie gry było już 1:3 dla naszych przeciwników i sytuacja nie była ciekawa. Nadzieję w serca kibiców wlał w 50. minucie Jakub Kałuziński. 9 minut później Mariusz Fornalczyk wyrównał, wyjaśniając całą sytuację samemu. 21-latek otrzymał piłkę i jak wściekły ruszył do przodu tak, że przeciwnicy nie mogli znaleźć dla niego sposobu. W końcu strzelił po długim słupku i pokonał niemieckiego bramkarza. To trafienie spokojnie można zaliczyć do tych z kategorii stadiony świata.

Sprzed chwili: Lewandowski nie wychodzi na Chorwację. Znamy składy Chorwaci bez ogródek o Polakach przed meczem. Nie mieli litości, kibice będą wściekli

Dramat młodego reprezentanta Polski. Wszystko tuż przed końcem meczu

W 88. minucie meczu u21 pomiędzy Polską a Niemcami w ramach kwalifikacji do młodzieżowych mistrzostw Europy doszło do dramatu polskiego reprezentanta. Obrońca kadry młodzieżowej, a na co dzień gracz Rakowa Częstochowa Ariel Mosór nagle wyskoczył do górnej piłki. Przy lądowaniu upadł jednak na murawę, z powodu urazu kolana. Zawodnik musiał źle postawić nogę. W efekcie błyskawicznie przy Mosórze błyskawicznie pojawił się sztab medyczny.

Obrońca Biało-Czerwonych nie był w stanie kontynuować gry. Także niemożliwe było samodzielne opuszczenie placu gry, zatem niezbędne były nosze.

ZOBACZ: Polska z Lewandowskim zaraz zagra z Chorwacją, a tu takie wieści. Niepokojące doniesienia z Barcelony

Polacy u21 czekali na to 5 lat. Jest awans na EURO

Rezultat 3:3 powoduje, że Polacy u21 znajdują się aktualnie na 3. miejscu w klasyfikacji zespołów z drugich pozycji w grupach. To ostatnia lokata, która daje bezpośredni awans na EURO. Dzięki innym rezultatom już teraz można powiedzieć, że polscy młodzieżowcy awansują na mistrzostwa Europy! To pierwszy raz od 2019 roku, kiedy to we Włoszech i San Marino Biało-Czerwoni, pod wodzą Czesława Michniewicza, odpadli już w fazie grupowej.

EURO 2025 odbędzie się w dniach 12-29 czerwca na Słowacji.