Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tragiczne informacje z Argentyny. Nie żyje 22-letni Andres Balanta, grał przeciwko Polakom
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 30.11.2022 18:52

Tragiczne informacje z Argentyny. Nie żyje 22-letni Andres Balanta, grał przeciwko Polakom

Młody górnik zostawił kochającą żonę i osierocił dwoje dzieci.
Pixabay.com Henryk Niestrój

Tragiczne informacje dotarły do nas z Argentyny. Grający w tamtejszej lidze 22-letni Andres Balanta nagle zasłabł na treningu. Piłkarza natychmiast przetransportowano do szpitala, ale lekarzom nie udało się ocalić jego życia.

Andres Balanta grał w klubie argentyńskiej ekstraklasy Atletico Tucuman. Podczas pierwszego przed nowym sezonem treningu młody Kolumbijczyk nagle zasłabł. Natychmiast przewieziono go do szpitala w San Miguel de Tucuman.

Nie żyje 22-letni Andres Balanta

Tamtejsi lekarze rozpoczęli dramatyczną akcję reanimacyjną, jednak po 40 minutach było już jasne, że życia piłkarza nie da się uratować. W tej chwili nie wiadomo, co było dokładną przyczyną tej tragicznej sytuacji. Na konferencji prasowej przedstawiciele klubu potwierdzili śmierć młodego zawodnika.

- Z przykrością informujemy o śmierci Andresa Balanty. Kibice klubu są dziś głęboko zasmuceni. Oczywiście wspieramy jego rodzinę, kolegów z drużyny i przyjaciół - powiedział wiceprezydent klubu Ignacio Golobisky.

Balanta w Atletico grał od lipca 2021 roku. W lidze argentyńskiej zagrał łącznie siedem razy. W 2019 roku Kolumbijczyk wziął udział w mistrzostwach świata do lat 20, które odbywały się w Polsce. Zagrał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym, w tym właśnie z reprezentacją naszego kraju.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Mundial 2022