Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > To on zastąpi Czesława Michniewicza? Znane nazwisko
Irmina Jach
Irmina Jach 16.12.2022 12:01

To on zastąpi Czesława Michniewicza? Znane nazwisko

Czesław Michniewicz
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Czesław Michniewicz prawdopodobnie wciąż nie wie, co dalej z jego pracą dla kadry narodowej. Mimo to w mediach regularnie pojawiają się spekulacje, kto może zastąpić obecnego selekcjonera. Portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty donosi, że reprezentacją chętnie zająłby się znany trener z południowej Europy.

Czesław Michniewicz miał zostać wysłuchany podczas czwartkowego zebrania zarządu PZPN. Tym samym selekcjoner spotkał się z szefami już trzeci raz w tym tygodniu. W poniedziałek miał zdać raport Cezaremu Kuleszy, w środę - wiceprezesom związku i Kuleszy, a w czwartek - z jeszcze większym gronem. Wciąż nieznana jest ostateczna decyzja, co dalej z trenerem.

Paulo Bento zastąpi Czesława Michniewicza?

W mediach regularnie pojawiają się doniesienia o selekcjonerach, który mieliby zastąpić Czesława Michniewicza. Portal Wirtualna Polska Sportowe Fakty dotarł do informacji, z których wynika, że niektóre kandydatury zostały oficjalnie zgłoszone.

- Do takich należy portugalski szkoleniowiec Paulo Bento, który właśnie skończył pracę z reprezentacją Korei Południowej (po czterech latach). W Katarze, podobnie jak Polska, Korea wyszła z grupy, ale poległa w starciu z Brazylią - czytamy. Po mistrzostwach Paulo Bento zakończył kontrakt i podobno chętnie nawiązałby współpracę z biało-czerwonymi.

Portugalczyk ma niemałe doświadczenie - jako szkoleniowiec  prowadził Sporting Lizbona, reprezentację Portugalii, brazylijskie Cruzeiro Bello Horizonte, grecki Olympiakos Pireus, chiński Chongqing i - do niedawna - koreańską kadrę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty