Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Thriller w meczu polskich siatkarzy! Kolejna wygrana w Lidze Narodów
Dawid Szczurek 22.06.2023 11:03

Thriller w meczu polskich siatkarzy! Kolejna wygrana w Lidze Narodów

Polscy siatkarze w meczu z Niemcami
twitter.com/Polsat Sport (zrzuty ekranu)

Polscy siatkarze rywalizowali z Niemcami w Rotterdamie w kolejnym spotkaniu Ligi Narodów. Reprezentanci Polski zaserwowali kibicom prawdziwy rollercoaster emocji. Pewnie wygrane sety przeplatali partiami z ogromną liczbą niewymuszonych błędów. Ostatecznie Polacy po zaciętej grze wygrali mecz 3:2.

Polscy siatkarze rozpoczęli kolejny turniej Ligi Narodów

W meczu z Niemcami szkoleniowiec reprezentacji Polski wystawił mocno odświeżony skład. Na boisku oglądaliśmy zawodników, którzy nie wzięli udziału w pierwszym turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w Japonii. Podopieczni Nikoli Grbicia środowe spotkanie rozpoczęli od świetnie funkcjonującego bloku i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W następnych minutach powiększyli przewagę, co zmusiło trenera Niemców do poproszenia o przerwę.

Chwila oddechu oraz wskazówek poskutkowała. Rywale "Biało-Czerwonych" doprowadzili do wyrównania stanu gry i na tablicy wyników widniał wynik 16:16. Końcową fazę pierwszego seta lepiej rozegrali Polacy, którzy zwyciężyli 25:21.

Na początku drugiej odsłony spotkania główną rolę na boisku odgrywał Wilfredo Leon. Najpierw został dwukrotnie zablokowany, a następnie świetną zagrywką przyczynił się do pięciopunktowej przewagi polskiego zespołu. Z czasem gra stała się bardzo wyrównana. Po udanym zablokowaniu Adamczyka było już 20:20. Świetny blok Niemców powstrzymał również Leona. Polacy przegrali drugiego seta 22:25.

Policja odnalazła zaginione małżeństwo z Mokotowa. Para znajdowała się w Pradze

Polscy siatkarze zafundowali kibicom huśtawkę nastrojów

Przegrana partia podziałała na Polaków mobilizująco. W trzecim secie grali koncertowo. Polscy siatkarze dominowali nad rywalami od samego początku. Fantastyczna zagrywka Leona oraz bloki Bednorza i Kurka zagwarantowały pokaźną, dziewięciopunktową przewagę nad reprezentacją Niemiec. "Biało-Czerwoni" zwyciężyli trzeciego seta aż 25:14.

Polacy nie poszli jednak za ciosem i w czwartym secie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Liczne błędy polskich siatkarzy skutkowały stratą siedmiu punktów do rywali. Nikola Grbić wprowadził na boisko zmienników. Dobrą zmianę dał Jakub Kochanowski, jednak pojedyncze przebłyski w jego grze okazały się niewystarczające. Niemcy wygrali 25:17 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Polacy lepsi w tie-breaku. Zwycięstwo w starciu z Niemcami

Decydujący set Polacy rozpoczęli w wyjściowym zestawieniu, które wzmocnił Jakub Kochanowski. Polacy wrócili do optymalnej dyspozycji i kontrolowali sytuację na boisku od początku tie-breaku. Ostatecznie "Biało-Czerwoni" zwyciężyli 15:10, a całe spotkanie 3:2.

Było to już czwarte zwycięstwo Polaków w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia mecz z Holendrami. Początek spotkania w czwartek o godz. 20.

Źródło: Goniec Sport