Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > "Ten finał miał trzech wielkich bohaterów". Legendarny sędzia ocenił Marciniaka
Irmina Jach
Irmina Jach 19.12.2022 20:12

"Ten finał miał trzech wielkich bohaterów". Legendarny sędzia ocenił Marciniaka

Szymon Marciniak
Li Ga/Xinhua News/East News

Szymon Marciniak po występie w finale mundialu w Katarze cieszy się ogromną popularnością. Jego umiejętności doceniają nie tylko fani sportowych emocji, ale również specjaliści. Legendarny sędzia Marcus Merk w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty nie krył zachwytów: "Finał mundialu miał trzy wielkie gwiazdy".

Dziennikarze portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty spotkali Marcusa Merka w Rio de Janeiro, tuż przed lotem powrotnym do Europy. - Z powodów biznesowych przebywałem ostatnio w Brazylii. A finałowy mecz oglądałem na plaży Copacabana, w towarzystwie argentyńskich i francuskich kibiców - mówił legendarny sędzia.

"Ten finał miał trzech wielkich bohaterów: to Messi, Mbappe i Marciniak"

Marcus Merk nie krył zachwytu niedzielnym spotkaniem Argentyny i Francji. - Powiem tak: co to był za wspaniały mecz! I więcej: co to był za wspaniały, imponujący występ Szymona i jego zespołu! Marciniak pokazał świetny "body language", był bardzo spójny w decyzjach. Od początku meczu jasno zaznaczył, jak będzie sędziował, piłkarze wiedzieli, czego się po nim spodziewać - mówił w rozmowie z portalem Wirtualna Polska Sportowe Fakty.

Zdaniem eksperta na szczególne uznanie zasługuje jeden aspekt. - Najbardziej uderzające, najbardziej imponujące było to, że Marciniak nie potrzebował VAR, nawet w tych najtrudniejszych momentach. Sam podejmował decyzje, na boisku, natychmiast. To było coś niesamowitego. Szymon to wielka osobowość - dodał Marcus Merk.

Legendarny trener skorzystał z okazji, by pogratulować Szymonowi Marciniakowi i "polskiemu futbolowi, że ma takiego arbitra". - W moich oczach ten finał miał trzech wielkich bohaterów: to Messi, Mbappe i Marciniak. Jak widać, wszystko, co dobre w futbolu, zaczyna się na "M". I mówię to ja, Markus Merk - podsumował dla portalu Wirtualna Polska Sportowe Fakty Markus Merk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska Sportowe Fakty

Tagi: Mundial 2022