Sport.Goniec.pl

Screen TVP Sport / finał MŚ 18.12.22

Szymon Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Cały świat jest zachwycony Polakiem

27 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Szymon Marciniak skradł serca fanów piłki nożnej na całym świecie. Polski sędzia prowadził finał mistrzostw świata i prowadził w zawody w genialnym stylu, zapisując się na kartach historii. Arbiter oprócz wielu komplementów, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody sędziego roku. Jak można się spodziewać, ma ogromne szansę na końcowy sukces.

Kilkanaście dni temu zakończył się tegoroczny mundial w Katarze. Nasza reprezentacja zakończyła swój udział w tym turnieju na 1/8 finału, odpadając po emocjonującym spotkaniu z późniejszym finalistą, Francją.

Brak awansu do decydując faz otworzyła szeroko drzwi Szymonowi Marciniakowi i jego ekipie, którzy przyjechali do Kataru, jako jedni z głównych faworytów do poprowadzenia finału MŚ. Jak się okazało, marzenia polskich sędziów się spełnili i mogli oni zaprezentować swoje umiejętności podczas najważniejszego meczu 2022 roku.

Szymon Marciniak został nominowany do prestiżowej nagrody. Jest jednym z faworytów

Tuż po końcowym gwizdku, świat zachwycił się Szymonem Marciniakiem , który poprowadził zawody w wyjątkowy sposób. Był niemal bezbłędny, a jego występ na długo zapisze się w historii mistrzostw świata.

Jak się okazało, świetna dyspozycja 41-latka została doceniona nie tylko przez neutralnych obserwatorów oraz ekspertów, ale również przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS), która nominowała go do nagrody dla najlepszego sędziego bieżącego roku.

Na szerokiej liście nominowanych jest aż 25 nazwisk. Wśród nich znajdują się m.in. Anthony Taylor i Clement Turpin, który poprowadził w tym roku finał Ligi Mistrzów.

Warto nadmienić, że Szymon Marciniak poprowadził na mundialu trzy mecze. Oprócz finału był sędzią w spotkaniach Francji z Danią i Argentyny z Australią.

Jego gest, który wykonał w trakcie finałowego starcia przeszedł do historii MŚ. Polski sędzia dał do zrozumienia jednemu z piłkarzy, żeby nie dyskutował, tylko zajął się grą w piłkę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Piłka nożna

Dantejskie sceny. Kibice podpalili stadion. Do akcji wkroczyły służy specjalne
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Tak zostanie pożegnany Kuba Błaszczykowski. Nowe informacje, to będzie piękny mecz
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Robert Lewandowski "mógłby się zaśmiać". Mocny tekst dziennikarza, sama prawda
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Piłkarze Motoru Lublin obalili mężczyznę i go skopali. Kolejny skandal wokół klubu
Czytaj więcej >

Piłka nożna

Jakub Kiwior strzelił pierwszego gola dla Arsenalu. Wykorzystał chaos na boisku
Czytaj więcej >

Piłka nożna

To już pewne, Robert Lewandowski zapisze się w historii futbolu. Dwa wielkie wyczyny
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]