Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Szymon Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Cały świat jest zachwycony Polakiem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 27.12.2022 17:03

Szymon Marciniak nominowany do prestiżowej nagrody. Cały świat jest zachwycony Polakiem

Screen TVP Sport / finał MŚ 18.12.22
Screen TVP Sport / finał MŚ 18.12.22

Szymon Marciniak skradł serca fanów piłki nożnej na całym świecie. Polski sędzia prowadził finał mistrzostw świata i prowadził w zawody w genialnym stylu, zapisując się na kartach historii. Arbiter oprócz wielu komplementów, otrzymał nominację do prestiżowej nagrody sędziego roku. Jak można się spodziewać, ma ogromne szansę na końcowy sukces.

Kilkanaście dni temu zakończył się tegoroczny mundial w Katarze. Nasza reprezentacja zakończyła swój udział w tym turnieju na 1/8 finału, odpadając po emocjonującym spotkaniu z późniejszym finalistą, Francją.

Brak awansu do decydując faz otworzyła szeroko drzwi Szymonowi Marciniakowi i jego ekipie, którzy przyjechali do Kataru, jako jedni z głównych faworytów do poprowadzenia finału MŚ. Jak się okazało, marzenia polskich sędziów się spełnili i mogli oni zaprezentować swoje umiejętności podczas najważniejszego meczu 2022 roku.

Szymon Marciniak został nominowany do prestiżowej nagrody. Jest jednym z faworytów

Tuż po końcowym gwizdku, świat zachwycił się Szymonem Marciniakiem, który poprowadził zawody w wyjątkowy sposób. Był niemal bezbłędny, a jego występ na długo zapisze się w historii mistrzostw świata.

Jak się okazało, świetna dyspozycja 41-latka została doceniona nie tylko przez neutralnych obserwatorów oraz ekspertów, ale również przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS), która nominowała go do nagrody dla najlepszego sędziego bieżącego roku.

Na szerokiej liście nominowanych jest aż 25 nazwisk. Wśród nich znajdują się m.in. Anthony Taylor i Clement Turpin, który poprowadził w tym roku finał Ligi Mistrzów.

Warto nadmienić, że Szymon Marciniak poprowadził na mundialu trzy mecze. Oprócz finału był sędzią w spotkaniach Francji z Danią i Argentyny z Australią.

Jego gest, który wykonał w trakcie finałowego starcia przeszedł do historii MŚ. Polski sędzia dał do zrozumienia jednemu z piłkarzy, żeby nie dyskutował, tylko zajął się grą w piłkę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl