Sport.Goniec.pl > Tenis > Spięcie na konferencji Igi Świątek, Polka nie wytrzymała. Jej reakcja mówi wszystko
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 22.05.2024 11:24

Spięcie na konferencji Igi Świątek, Polka nie wytrzymała. Jej reakcja mówi wszystko

Iga Świątek
Fot. Screen Youtube/Tennis-Today

Iga Świątek wzięła udział w konferencji prasowej po zwycięstwie w Rzymie, a jej nerwy po raz kolejny zostały wystawione na próbę. W roli głównej wystąpił włoski dziennikarz Ubaldo Scanagatta. 74-latek zadał Świątek dość nietypowe pytanie, które zostało trafnie podsumowane przez polską tenisistkę, ku zadowoleniu pozostałych osób w sali.

Spięcie na konferencji Igi Świątek

Iga Świątek pojawiła się na konferencji prasowej po zwycięstwie z Aryną Sabalenką i szybko została zasypana gratulacjami i pytaniami na temat jej spektakularnego zwycięstwa. Okazji do interakcji ze Świątek nie przepuścił Ubaldo Scanagatta, który w przeszłości zalazł za skórę Raszynianki. Tym razem 74-letni Włoch zadał Idze dość kontrowersyjne i złożone pytanie, które zdziwiło niektórych obecnych w sali.

 Wygrałaś trzy razy Roland Garros i Rzym. Dominujesz na mączce, jak wytłumaczyć, że nie jesteś taką dominatorką na innych nawierzchniach? Wszyscy mówią, że obecnie nawierzchnie są bardzo zbliżone do siebie w przeciwieństwie do tego, co działo się 20 lat temu - zapytał Scanagatta

Świątek nie dała się sprowokować i skontrowała pytanie Włocha: “Uważasz, że nawierzchnie są takie same? Czy grałeś na wszystkich nawierzchniach, o których mówisz?” Scanagatta próbował bronić swoją tezę i stwierdził, że Świątek powinna zwyciężać na każdej nawierzchni, co Polka szybko skwitowała słowem: “Dziękuję”. Natychmiastowa riposta 22-latki rozbawiła pozostałych dziennikarzy i ostatecznie zamknęła dyskusję z Włochem, który nie zabrał już później głosu.

Tyle kosztuje ulubiony deser Igi Świątek. Trudno się nie zaskoczyć

Kolejny incydent z udziałem włoskiego dziennikarza. Iga Świątek nie wytrzymała

Ubaldo Scanagatta to jeden z najsłynniejszych i najdłużej działających dziennikarzy sportowych w branży. 74-latek od zawsze pasjonował się tenisem i poświęcił swoją karierę na relacjonowanie tego sportu, biorąc udział m.in. w ponad 150 turniejach wielkoszlemowych. Oprócz tego Włoch założył znany portal internetowy Ubitennis.com i pracował w kilku stacjach telewizyjnych.

Scanagatta słynie z bezpośrednich wypowiedzi i kontrowersyjnych pytań, które często zadaje na konferencjach prasowych. Iga Świątek musiała zmierzyć się z jednym z nich w trakcie ostatniego spotkania z mediami, ale to nie był pierwszy raz, gdy natknęła się na 74-latka. Włoski dziennikarz “podpadł” Idze dwa lata temu, gdy na po zwycięstwie Polki w turnieju Rolanda Garrosa zapytał ją, czy używa makijażu. Zachowanie Scanagatty spotkało się z krytyką ze strony kibiców i przedstawicieli mediów, a Świątek nie ukrywała swojego zażenowania.

ZOBACZ TAKŻE: Świątek wyjawiła całą prawdę o relacji z ojcem. Te słowa chwytają za serce

Śmieszna sytuacja z Novakiem Djokovicem

Oprócz kontrowersji i braku taktu w niektórych sytuacjach Scanagatta jest znany z powodu śmiesznej sytuacji z Novakiem Djokovicem. W 2019 roku Serb zwyciężył w turnieju Australian Open i spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. W sali czekał na niego nie kto inny, jak Ubaldo Scanagatta, który wszedł w interakcje z tenisistą i zaczął wyliczać jego dotychczasowe sukcesy.

Novak, gratulacje. Siedem wygranych turniejów w Melbourne, 15 imprez wielkoszlemowych - zaczął Scanagatta

Djokovic przerwał mu w pewnym momencie i naśladując jego włoski akcent, odparł: “Nieźle, co?”. Cała sala wybuchła śmiechem, podobnie jak Djokovic, który przeprosił Włocha i stwierdził, że nie mógł się powstrzymać. Wideo szybko trafiło do sieci i do dziś jest bardzo popularne w środowisku tenisa.