Sport.Goniec.pl > Tenis > Iga Świątek zagrała w tenisa z gwiazdą "Przyjaciół". Wideo obiegło sieć
Karol Osiński
Karol Osiński 21.05.2024 22:10

Iga Świątek zagrała w tenisa z gwiazdą "Przyjaciół". Wideo obiegło sieć

Iga Świątek i Courteney Cox
Fot. Instagram/iga.swiatek

Iga Świątek miała okazję zmierzyć się na korcie z niecodzienną przeciwniczką. Naprzeciwko niej stanęła Courteney Cox, gwiazda słynnego serialu “Przyjaciele”, znana z roli Moniki Geller. Nagranie z ich pojedynku obiegło sieć i stało się viralem.

Iga Świątek szykuje się do Rolanda Garrosa

Iga Świątek ma za sobą dwa bardzo dobre turnieje rangi WTA 1000. Najpierw Polka z sukcesem zakończyła zmagania w Mutua Madrid Open, gdzie po fantastycznym meczu w finale pokonała Arynę Sabalenkę, a następnie poleciała do Rzymu, by odzyskać tytuł “królowej” Italian Open.

I ta sztuka również jej się udała. Po kilku wspaniałych pojedynkach wywalczyła zwycięstwo i powróciła na tron rzymskiego turnieju po roku przerwy. Co ciekawe, w finale również ograła Białorusinkę, uciekając jej w rankingu WTA na ponad 3 tys. punktów.

Rozenek-Majdan zdradziła całą prawdę o obozach Lewandowskiej. Została przez nią ukarana

Iga Świątek zagrała w tenisa z Courteney Cox

Dzięki tym triumfom Iga Świątek ma więcej czasu na przygotowanie się do French Open, który rozpoczyna się w środę 29 maja. Polka jest już w Paryżu i odbyła pierwsze treningi, a na jednym z nich miała przyjemność zagrać z niespodziewanym sparingpartnerem. Mowa o Courteney Cox, aktorce ze słynnego serialu “Przyjaciele”.

Warto przypomnieć, że już jakiś czas temu obie panie wymieniały się sympatycznymi zdaniami, umawiając się na wspólną grę w debla. Do takiej rozgrywki nie doszło, ale miały okazję powalczyć ze sobą 1 na 1. 

ZOBACZ TEŻ: Tomasz Oświeciński powiedział prawdę o swoich problemach zdrowotnych. Mogło się źle skończyć

To dlatego Iga Świątek zagrała z Courteney Cox

Sytuacja, o której wspominamy miała miejsce dwa lata temu. Wtedy to Courteney Cox zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, na którym zaprezentowała swoje umiejętności tenisowe. W komentarzach pod wideo udzieliła się Iga Świątek, która nigdy nie kryła zamiłowania do słynnych “Przyjaciół”. Jednocześnie zasugerowała wspólną grę.

Gdybyśmy grały razem w parze, żadna z piłek by Cię nie uderzyła... tak tylko mówię - napisała światowa “jedynka”.

Jak widać, do spotkania doszło i było ono udane. Obie panie bawiły się znakomicie i wymieniły się uściskiem na koniec gry.