Sport.Goniec.pl > Tenis > Tyle kosztuje ulubiony deser Igi Świątek. Trudno się nie zaskoczyć
Karol Osiński
Karol Osiński 21.05.2024 16:46

Tyle kosztuje ulubiony deser Igi Świątek. Trudno się nie zaskoczyć

Iga Świątek i tiramisu
Fot. Instagram/iga.swiatek; pixabay.com/danymena88

Iga Świątek wielokrotnie podkreślała, że gustuje we włoskiej kuchni, a jej ulubionym deserem jest tiramisu. Polski dziennikarz odwiedził restaurację w Rzymie, gdzie serwują tę słodką przekąskę i sprawdził jej cenę. Można się zaskoczyć.

Iga Świątek goni sukces za sukcesem

Iga Świątek wspięła się na wyżyny swoich sportowych możliwości w ostatnich tygodniach. Najlepsza tenisistka świata pokazała, jak powinno się wygrywać turnieje o najwyższych rangach, triumfując w zawodach Mutua Madrid Open oraz Italian Open. W każdym z nich pokonywała zawodniczki z najwyższej światowej półki z Aryną Sabalenką na czele.

Białorusinka została odprawiona z kwitkiem przez naszą zawodniczkę dwukrotnie w finałach wspomnianych zawodów. Turniej w Rzymie specjalnie “smakuje” raszyniance, bowiem nie tylko triumfowała w nim po raz trzeci, ale mogła również znów zanurzyć się w smakach kuchni włoskiej.

Żona Bartosza Kurka pływa w luksusach. Cena jej stylizacji przyprawia o ból głowy

Tyle kosztuje ulubiony deser Igi Świątek we Włoszech

Najlepsza polska tenisistka zdradziła jakiś czas temu, że ma w Rzymie swój ulubiony lokal. Jest to mieszcząca się w pobliżu Watykanu Ristorante La Vittoria, której obsługa często publikuje zdjęcia z liderką światowego rankingu WTA. To właśnie tam Iga Świątek zajada się swoim ukochanym "Tiramisu di mamma".

Dominik Senkowski, dziennikarz serwisu sport.pl wybrał się do tego lokalu, co zrelacjonował w serwisie X. Opublikował nagranie, na którym otrzymuje od obsługi wspomniany deser i zdradził jego cenę. Okazuje się, że kosztuje on jedyne 6 euro, czyli ok. 25 zł.

Deser występuje pod nazwą "Tiramisu di mamma". Po opłaceniu powiedziałem kelnerowi ,że jestem dziennikarzem z Polski, tak jak Iga Świątek, która tu przychodzi. Ten uśmiechnął się szeroko, od razu podał mi rękę i kazał pozdrowić Igę. Mistrz! - napisał Senkowski.

ZOBACZ TEŻ: Najnowsze informacje w sprawie "afery samolotowej" Tomasza Adamka. "Góral" przedstawił kolejne fakty

Kiedy następny mecz Igi Świątek?

Iga Świątek ma już za sobą dwa najważniejsze turnieje przed wielkim finałem sezonu na mączce, czyli Rolandem Garrosem. Najlepsza tenisistka świata obecnie odpoczywa przed francuskimi rozgrywkami, które w przeszłości wygrywała trzykrotnie. 

Właśnie tam odbędzie się jej najbliższe spotkanie, jednak nie podano dokładnej daty. French Open startuje 26 maja i potrwa do 9 czerwca. Polka przystąpi do niego z numerem pierwszym.