Sport.Goniec.pl > Tenis > Świątek wyjawiła całą prawdę o relacji z ojcem. Te słowa chwytają za serce
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 22.05.2024 09:16

Świątek wyjawiła całą prawdę o relacji z ojcem. Te słowa chwytają za serce

Iga i Tomasz Świątek
Fot. East News/Wojciech Olkusnik

Iga Świątek jest jedną z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych osób ze świata polskiego sportu. Mimo młodego wieku Świątek ma za sobą występy na największych turniejach i międzynarodowych imprezach, a na każdym kroku mogła liczyć na wsparcie swojego ojca - Tomasza. 22-latka jest bardzo blisko związana ze swoim rodzicem i opisała ich wzajemną relację w niesamowitych słowach.

Historia Igi Świątek

Iga Świątek ma za sobą kilka udanych tygodni. Raszynianka dwukrotnie triumfowała w finałach z Aryną Sabalenką, sięgając po mistrzostwo turnieju w Madrycie i w Rzymie. 22-latka nie była w stanie ukryć swojej radości, podobnie jak jej sztab szkoleniowy i zasiadający na trybunach Tomasz Świątek. Z okazji kolejnego wielkiego zwycięstwa w dotychczasowej karierze, dziennikarze przytoczyli fragment felietonu w The Player's Tribune. Iga Świątek poruszyła w nim sytuację sprzed czterech lat, gdy po raz pierwszy osiągnęła wielki sukces na arenie międzynarodowej. Tenisistka opisała zachowanie swojego ojca, który nie ukrywał swojej dumy i wzruszył ją swoją postawą.

 Kiedy myślę o tym, jak po raz pierwszy wygrałam Roland Garros, a trzy dni później jechaliśmy do Warszawy na spotkanie z prezydentem, nie myślę wcale o całym szaleństwie, które temu towarzyszyło. Ani o medalu, ani o uroczystości. Nie wspominam nawet, jak ścigali nas paparazzi. Pamiętam tylko, jak tata prowadził samochód - kiedy na niego spojrzałam, miał na twarzy szeroki uśmiech […] On zawsze wierzył. Wierzył, zanim ja sama uwierzyłam. Nie wiem, czy to świadczy o tym, że jest naprawdę wspaniałym ojcem, czy że jest po prostu szalony - mówiła Świątek na łamach The Player's Tribune w 2023 roku

Tyle kosztuje ulubiony deser Igi Świątek. Trudno się nie zaskoczyć

Dumny ojciec

Kilka miesięcy temu Tomasz Świątek udzielił obszernego wywiadu dla TVP Sport, gdzie w dość szczegółowy sposób opisał swoją relację z Igą. Mężczyzna wskazał kilka elementów, które były kluczowe w wychowaniu córki i wpojeniu jej pewnych wartości. Świątek wyraźnie podkreślił, że sukces 22-latki nie zmienił jej jako człowieka, a on sam nie ukrywał swojej dumy z jej postawy.

Nie zamyka się w pokoju. Chce się spotkać ze swoimi koleżankami. Rzuca się na sprzątanie, to ją odstresowuje. Sprząta posprzątany pokój. Umówmy się, to, że jest numerem jeden, to jej nie zmieniło. Sodówka jej nie odpaliła […] Chyba byłem wymagający. Czasami byłem za bardzo zaborczy i momentami szorstki. Jednak potrafiłem też przytulać dziewczyny. To nie jest tak, że wiecznie był bacik. Starałem się zaszczepić w jednej czy drugiej miłość do sportu, a nie obowiązek. Nie czuły, że są niewolnikami […] Jest dojrzała i świadoma tego co robi. Wie, po co to robi. Nie muszę jej przypominać już o wielu rzeczach. Jest poukładana - mówił Tomasz Świątek w rozmowie z Jackiem Kurowskim z TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE: Tajemniczy wpis Igi Świątek. Rozpoczęła poszukiwania partnera

Przygotowania do kolejnych wielkich turniejów

Już w niedzielę 26 maja najlepsi tenisiści z całego świata zameldują się w Paryżu, gdzie odbędzie się kolejna edycja wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Iga Świątek weźmie udział w rywalizacji French Open i będzie chciała obronić tytuł z zeszłego roku. 22-latka jest najwyżej rozstawioną zawodniczką z całej stawki i musi czekać na wyniki losowania, które odbędzie się w czwartek 23 maja (dziś) o godzinie 13:00.

Roland Garros będzie kolejnym wielkim turniejem dla Igi Świątek, która ma również w głowie nadchodzące igrzyska olimpijskie w Paryżu. Reprezentantka Polski będzie chciała poprawić swój wynik z poprzedniej imprezy w Tokio, gdzie odpadła w drugiej rundzie po porażce z Paulą Badosą. Świątek ciężko zniosła tamtą klęskę i po trzech latach jest zdeterminowana do tego, aby powalczyć o medal i uszczęśliwić wszystkich polskich kibiców. Tenisiści rozpoczną igrzyska 27 lipca, a ich zmagania na Paryskich kortach potrwają do 4 sierpnia.