Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Ważna deklaracja przed igrzyskami olimpijskimi. "Trener dał nam pewność siebie"
Filip Wilkiewicz 17.05.2024 11:13

Ważna deklaracja przed igrzyskami olimpijskimi. "Trener dał nam pewność siebie"

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet bierze udział w zmaganiach tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały w pierwszym meczu Włoszki i szykują się do kolejnego spotkania z reprezentacją Francji. Jednym z głównych motorów napędowych zespołu jest Agnieszka Korneluk, która przekazała ostatnio kilka istotnych spostrzeżeń, dotyczących nadchodzącej rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Zwycięstwo z Włoszkami

Polki przystąpiły do Ligi Narodów i od razu stanęły przed ciężkim zadaniem, jakim było starcie z reprezentantkami Włoch. Spotkanie z drużyną z Półwyspu Apenińskiego było wyrównane od samego początku pierwszego seta. Żadna ze stron nie mogła przez dłuższy czas wypracować sobie przewagi, jednak w pewnym momencie Włoszki odskoczyły na pięć punktów i przybliżyły się do wygrania pierwszej partii. Polki nie dawały za wygraną i doprowadziły do wyrównania (24:24:), a następnie wykorzystały zamieszanie w szeregach Italii i zwyciężyły pierwszy set 28:26.

Kolejne dwa sety ponownie przebiegły po myśli Polek, które wyraźnie przeważały i punktowały po błędach rywalek. Podopiecznie Stefano Lavariniego zwyciężyły w drugim secie 25:23, a w trzeciej partii nie pozostawiły żadnych wątpliwości i wygrały 25:21, triumfując w całym spotkaniu 3:0 w setach.

Przegrywały, wróciły i zdominowały. Wielkie zwycięstwo Polek w Lidze Narodów

Dobra gra polskich siatkarek

Reprezentantki Polski odniosły ważne zwycięstwo w meczu z Włochami i zaprezentowały, że są w dobrej formie. Kapitan drużyny -  Agnieszka Korneluk - nie ukrywała zadowolenia z postawy zespołu i skomentowała występ z udziałem polskich zawodniczek.

Trener dał nam ogromną dawkę pewności siebie i na pewno jemu zawdzięczamy bardzo wiele. Gramy w tym zestawieniu nie od 2-3 lat, ale dłużej, jednak te wyniki były duże. Stefano Lavarani to wszystko poukładał i dał nam przekonanie, że możemy wygrywać z najlepszymi zespołami na świecie, a nie tylko z nimi walczyć - mówiłą Korneluk cytowana przez WP SportoweFakty

29-letnia środkowa reprezentacji Polski podkreśliła również fakt, że drużyna ciągle się rozwija, a jako kapitan zespołu stara się pomagać swoim koleżankom w lepszej grze.

Jestem jedną z tych osób, która zawsze trochę więcej mówią. Staram się jak napędzać dziewczyny. Chcę swoją postawą na boisku przede wszystkim pomagać drużynie […] Wygrane budują i tak jest też z tą drużyną. Łatwiej wchodzić na ten szczyt, niż się na nim utrzymać. Wiem, że zrobiłyśmy kawał dobrej roboty, ale trudniej będzie utrzymać ten poziom, czy wspiąć się jeszcze trochę w górę - dodała kapitan

Ważne słowa przed igrzyskami olimpijskimi

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska olimpijskie w Paryżu, a polscy kibice mają ogromne oczekiwania związane z polską kadrą w siatkówce. Jako faworytów do sięgnięcia po złoto określa się reprezentację mężczyzn, natomiast kadra kobiet, zdaniem Agnieszki Korneluk, chce zaprezentować się z jak najlepszej strony i powalczyć o dobry wynik na prestiżowej imprezie.

Nie jesteśmy faworytkami. Na każdym turnieju pojawia się czarny koń i mam nadzieję, że my nim będziemy. Zdobycie medalu byłoby dla mnie spełnieniem marzeń, a może nawet jeszcze czymś więcej […] Ten rok jest szczególny i celem jest uzyskanie zgrania przed igrzyskami i uzyskanie formy, by walczyć o jak najlepszy wynik w Paryżu - podsumowała Korneluk