Sport.Goniec.pl > Tenis > Słynna tenisistka oskarżona o kradzież. Ostatni mecz zagrała z Igą Świątek
Karol Osiński
Karol Osiński 20.05.2024 17:48

Słynna tenisistka oskarżona o kradzież. Ostatni mecz zagrała z Igą Świątek

Camila Giorgi
Fot. Rex Features/East News

Camila Giorgi dość sensacyjnie i nagle ogłosiła zakończenie kariery sportowej na początku maja br. Według doniesień włoskich mediów 32-latka wraz ze swoim ojcem miała dopuścić się kradzieży. Mowa o przedmiotach o gigantycznej wartości.

Camila Giorgi przeszła na sportową emeryturę

Informacja o zakończeniu kariery przez Camilę Giorgi zdziwiła wielu jej fanów, ponieważ niewiele na to wskazywało. Co prawda ostatnie miesiące w karierze Włoszki nie układały się najlepiej. Finałowe mecze swojej kariery rozegrała przeciwko dwóm Polkom w Miami. W pierwszej rundzie ograła Magdalenę Fręch 6:4, 6:2, a w drugiej została pokonana przez Igę Świątek 1:6, 1:6. 

Oba pojedynki miały miejsce w marcu 2024 roku, jednak zawodniczka ogłosiła zakończenie kariery na początku maja. Jej nazwisko pojawiło się na liście ITIA, co oznaczało, że  nie może wznowić kariery bez półrocznego wyprzedzenia, w trakcie którego znów zaistnieje możliwość poddania jej kontrolom antydopingowym.

Historyczne zwycięstwo Magdaleny Fręch. Rywalka nie miała żadnych szans

Camila Giorgi oskarżona o kradzież

O Włoszce znów stało się głośno, lecz nie ze względu na jej sportowe dokonania. Przeciwnie - wraz ze swoim ojcem została oskarżona o półroczny brak płatności czynszu za wynajem willi w Calenzano oraz kradzież drogocennych przedmiotów przy wyprowadzce. Jak podaje “Corriere della Sera” miały to być m.in. perskie dywany, eleganckie meble, a nawet zabytkowy stół, których łączna wartość była zbliżona do 100 tys. euro.

Napisałem mu (ojcu Giorgi - przyp. red.), że muszą nam chociaż oddać nasze meble, a on z pogardą odpowiedział, że są to przedmioty małej wartości. Kiedy przyjechałem. nikogo nie było, a dom był w połowie pusty. W ogrodzie znajdowały się jednak jeszcze inne meble i dywany, które były ułożone jeden na drugim. Prawdopodobnie zapełnili już ciężarówki i nie wiedzieli, gdzie umieścić resztę - cytuje słowa właściciela willi gazeta "La Repubblica".

ZOBACZ TEŻ: Trener Legii poznał decyzję prokuratury. W przeszłości dopuścił się skandalu

Kariera Camili Giorgi

Włoszka czterokrotnie wygrywała turnieje rangi WTA oraz pięciokrotnie na poziomie ITF. W swojej karierze najwyżej była sklasyfikowana na 26. lokacie rankingu WTA. Miało to miejsce po dotarciu do ćwierćfinału Wimbledonu w 2018 roku. Ponadto docierała do czwartej rundy US Open oraz Rolanda Garrosa.

Tagi: Tenis ziemny