Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Skandal we Francji. Kibole zdarli koszulkę z chorego na raka dziecka
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 05.06.2023 17:23

Skandal we Francji. Kibole zdarli koszulkę z chorego na raka dziecka

chory na raka 8-latek
twitter.com/Gossip Room

Oburzające zachowanie kiboli na trybunach. To, czego dopuścili się "fani" francuskiego klubu AC Ajaccio nie mieści się głowie. 15 mężczyzn wtargnęło na lożę VIP i zaatakowało chorego na raka mózgu 8-latka i jego rodzinę. Wszystko za sprawą klubu, któremu kibicował mały Kenzo. Marzenie chłopca stało się jego dramatem.

8-letni Kenzo marzył o zobaczeniu z trybun meczu swojej ukochanej drużyny

Marzeniem walczącego z rakiem mózgu 8-latka było zobaczenie swoich boiskowych idoli z Olympique Marsylia na boisku. Zostało ono spełnione w ostatniej kolejce sezonu Ligue 1. Kenzo otrzymał zaproszenie VIP na mecz AC Ajaccio vs. Olympique Marsylia. 

Mecz rozgrywany był na Korsyce, gdzie klub z Marsylii nie jest zbytnio lubiany… Organizatorzy spodziewali się wielu incydentów na trybunach, jednak nie wyobrażali sobie, że dojdzie do tak ogromnego skandalu.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Skandal we Francji. 8-latek chory na raka mózgu zaatakowany przez kiboli

Kenzo w loży VIP pojawił się w koszulce swojego ulubionego klubu. 15 kibolom AC Ajaccio nie przypadło do gustu, że po ich trybunach chodzi ktoś ubrany w koszulkę Olympique Marsylia. Mężczyźni wtargnęli do loży VIP, po czym siłą zdarli koszulkę z 8-latka. Postanowili spalić ją na jego oczach. Gdyby tego było mało, pobili oni ojca, który stanął w obronie dziecka. Wychodząc, "kibice" napluli do jedzenia, które otrzymała cała rodzina.

- Popchnęli mojego syna i jego głowa uderzyła w poręcz. Męża uderzyli w twarz, a z dziecka zdarli koszulkę i ją spalili. Nawet pluli do naszego jedzenia - opisywała haniebne zajście matka 8-letniego Kenzo we francuskich mediach.

Klub wydał specjalne oświadczenie. "AC Ajaccio rzuci pełne światło na te haniebne czyny"

Do bulwersującego zachowania kibiców odniósł się klub. AJ Ajaccio opublikowało specjalne oświadczenie. - Nawet największa głupota nie jest usprawiedliwieniem dla takiego zachowania! Klub potępia te niewypowiedziane czyny z całą mocą! AC Ajaccio rzuci pełne światło na te haniebne czyny. Jak tylko osoby te zostaną zidentyfikowane przez nasze służby, złożymy na nich skargę. AC Ajaccio solidaryzuje się z małym Kenzo i jego rodzicami - czytamy.

Szokujące doniesienia błyskawicznie dotarły także do zespołu z Marsylii. 8-latek został zaproszony po ostatnim gwizdku sędziego do szatni swojego ukochanego klubu. Tam otrzymał szansę poznania swoich boiskowych idoli. Chwile, które przeżył na trybunach, pozostaną jednak w jego pamięci na długie lata…

Źródło: o2.pl