Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Skandal na zapleczu Ekstraklasy. Kibice wtargnęli do szatni piłkarzy, interweniowała policja
Karol Osiński 28.04.2024 23:00

Kibice na trybunie stadionu Polonii Warszawa

Po meczu pomiędzy Polonią Warszawa a GKS-em Katowice doszło do skandalu. Kibice gospodarzy wtargnęli do szatni piłkarzy i musiały interweniować służby porządkowe. To pokłosie wyniku, jakim zakończyło się spotkanie.

Polonia Warszawa szybko wyszła na prowadzenie

Spotkanie pomiędzy Polonią Warszawa a GKS-em Katowice było bardzo ważne dla obu ekip. Stołeczna drużyna bije się o utrzymanie na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, natomiast śląska o grę o awans na najwyższy szczebel klubowych rozgrywek w Polsce. Od początku pojedynku nie dało się odczuć przewagi przyjezdnych.

Warszawiacy szybko przejęli kontrolę nad przebiegiem meczu i już w siódmej minucie Mateusz Michalski wykorzystał zagranie od Szymona Kobusińskiego, pakując piłkę do siatki. Do końca pierwszej części spotkania nie padła już żadna bramka, lecz katowiczanie zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe, które nie przynosiły efektów.

Nie żyje polski piłkarz. Jest legendą swojego klubu

GKS Katowice wyrwał zwycięstwo Polonii Warszawa

W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny stworzyły sobie tyle samo sytuacji bramkowych (siedem), jednak bliżej podwyższenia byli gospodarze. Zegar pokazywał już 90. minutę meczu i w tej chwili zaczął się prawdziwy koszmar Czarnych Koszul.

Arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym gości i odgwizdał “jedenastkę”, którą wykorzystał Arkadiusz Jędrych. Zaledwie trzy minuty później piłkarze GKS-u przeprowadzili znakomitą akcję, po której Jakub Arak strzelił na 2:1. Co więcej, w siódmej minucie doliczonego czasu gry warszawiacy trafili do siatki, lecz sędziowie odgwizdali spalonego. Tym samym mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Skandal po meczu Polonii Warszawa z GKS-em Katowice

Według doniesień serwisu meczyki.pl zaraz po meczu Polonii Warszawa z GKS-em Katowice doszło do awantury. Jeden z zawodników miał rzucić brzydkie słowa w kierunku trybun, co wywołało zamieszki.

Kibice gospodarzy wtargnęli do szatni piłkarzy, wyrażając frustrację. Służby porządkowe musiały wkroczyć do akcji. Nie podano informacji, czy ktoś został poszkodowany.