Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Reprezentant Polski usłyszał wyrok. Ostateczna decyzja UEFA ws. piłkarza
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 24.11.2023 17:04

Reprezentant Polski usłyszał wyrok. Ostateczna decyzja UEFA ws. piłkarza

Reprezentacja
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

UEFA długo zwlekała z ostateczną decyzją odnośnie długości dyskwalifikacji piłkarskiego reprezentanta Polski przyłapanego na dopingu, ale w końcu pojawił się oficjalny komunikat. Piłkarz oraz klub poznali decyzję.

Jest decyzja UEFA odnośnie reprezentanta Polski

Już wkrótce polski piłkarz i filar obrony Lecha Poznań wróci do gry. UEFA właśnie podjęła decyzję odnośnie długości dyskwalifikacji Bartosza Salamona. Piłkarz długo musiał czekać na tę informację.

Przypomnijmy, że Bartosz Salamon został zawieszony po tym gdy w jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję - diuretyk. Próbka B potwierdziła jej obecność. Piłkarz pauzuje od marca.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

Bartosz Salamon niebawem wróci na boisko. Jest decyzja UEFA

Bartosz Salamon niedawno osobiście składał wyjaśnienia przed komisją UEFA. Lech Poznań ogłosił w piątek 24 listopada w mediach społecznościowych, że piłkarz otrzymał ostatecznie osiem miesięcy kary, która była liczona od momentu jego zawieszenia, czyli od 13 kwietnia. To oznacza, że już 13 grudnia obrońca poznańskiej drużyny będzie mógł wrócić do gry.

Przez ostatnie miesiące Bartosz Salamon trenował indywidualnie, ponieważ przepisy UEFA zakazują wspólnych zajęć z zespołem w przypadku zawieszenia. Dla Kolejorza to bardzo dobra wiadomość. Obrońca już niebawem będzie mógł pomóc zespołowi w walce o fotel lidera Ekstraklasy.

UEFA zdecydowała. Bartosz Salamon zawieszony do 13 grudnia

Bartosz Salamon po piątkowej decyzji będzie mógł wrócić do wspólnych treningów drużynowych Lecha. Jak informuje dziennikarz Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty: - Wprawdzie, jak wspomniano, kara kończy się dopiero 13 grudnia, ale dotyczy to w ścisłym sensie uprawnienia do gry. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań, aby już teraz Salamon wrócił do drużyny. Co zresztą piłkarz już zadeklarował.

Bardzo możliwe więc, że kibice Lecha Poznań będą mogli oglądać Bartosza Salamona na stadionie przy Bułgarskiej jeszcze w tym roku.

Źródło: Goniec/WP Sportowe Fakty